איך מוציאים ויזה לארה"ב

כיצד להוציא ויזה לארה"ב

 בין אם אתם סטודנטים, מרצים, אנשי עסקים או אנשים שרוצים לטייל בארצות הברית, עליכם להנפיק אשרת כניסה למדינה זו. תהליך אישור הויזה נקבע על ידי שגרירות ארה"ב וכולל כמה שלבים שעליכם לעבור בקפדנות. הנה מורה נבוכים ראשוני.

סוגי ויזה לארצות הברית

אשרות כניסה לביקור נחלקות לכמה סוגי משנה כמו: ויזה למטרת תיירות, לימודים ועסקים. כל סוג ויזה כזה נחלק לקטגוריות משנה וכשאתם מגישים את בקשת האשרה עליכ לדייק ככל האפשר בציון מטרת הנסיעה.

איך מגישים בקשה לויזה?

טופס: ככלל, כל מבקשי הויזה צריכים למלא טופס בקשה: DS-160 שניתן למצוא אותו באתר השגרירות האמריקנית. כל נוסע נדרש במילוי טופס משלו, גם אם מדובר בקטינים.

ראיון:כל מועמד לקבלת ויזה בין הגילאים 14 ל-80 נדרש לקבוע ראיון עם הקונסוליה. יש הכרח לקבוע את מועד הראיון מראש. מבקשים מתחת לגיל 14 ומעל 80 פטורים מראיון. אלה ישלחו אישור על תשלום האגרה ואת וטופס הבקשה לשגרירות בעזרת UPS.

ילדים מתחת לגיל 14פטורים כאמור מראיון אצל הקונסול. הם רשאים לשלוח המסמכים דרך UPS רק אם לפחות אחד מהוריהם מחזיק או החזיק בויזה לארה"ב או שיש ברשותו דרכון המאפשר לו לקבל פטור מויזה. יש להוסיף לבקשה לויזה מכתב החתום על ידי שני ההורים, המאשר כי שניהם מבקשים הנפקת ויזה לילדם. באם אין לאף אחד מההורים ויזה בתוקף והילד לא טס עימם, יש להוסיף לבקשה גם צילום של הויזה של המבוגר אשר מלווה את הצעיר וצילומים של העמוד הראשון של שני דרכוני הורי הילד.

  • תשלום אגרה:יש לשלם אגרה לבקשת הויזה באמצעות כרטיס אשראי דרך אתר האינטרנט או באמצעות שובר תשלום שיבוצע בדואר ישראל.
  • קביעת תור לראיון: לא ניתן להגיע לראיון בקונסוליה שלא נקבע מראש. קביעת התור תיעשה דרך האינטרנט או באמצעות הטלפון.

 

המסמכים שיש להביא לראיון

בהגיעכם לקונסוליה לשם ראיון, עליכם להיאזר באורך רוח מכיוון שעלול להיות זמן המתנה ארוך במקום. אסור להיכנס עם טלפון סלולרי, תיק גב וכד'. הוראות כללי ההתנהגות במקום מופיעות באתר האינטרנט של השגרירות ויש להקפיד עליהן.

יש להביא לראיון את האישור על מילוי טופס הבקשה DS-160. בנוסף, יש להביא את האישור על תשלום האגרה. יש לצרף מכתב הזמנה לראיון ותמונה צבעונית בגודל5 ס"מX5 ס"מעל רקע לבן, באיכות טובה. חשוב לצרף את הדרכון הנוכחי וגם דרכונים קודמים שכבר אינם בתוקף. בהתאם לסוג ויזת המבקרים שאותה אתם מבקשים תתבקשו לצרף מסמכים ספציפיים.

הוצאת ויזה לארה"ב

תהליך הוצאת הויזה עלול להיות מייגע וארוך אולם הוא מצריך טיפול דקדקני מצדכם כדי לא להכשיל את המטרה שהיא: אישור כניסה לארה"ב. טעויות בהליך עלולות לעלות לכם ביוקר בכך שלא תאושר לכם הויזה הרצויה.

עוד בנושא

 

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו