הטפסים שעליכם להכין

הטפסים שעליכם להכין לשם בקשת ויזה לארה"ב

התהליך של הוצאת ויזה לארה"ב עלול להיות מייגע וארוך. העניין הוא שמוכרחים לנהל אותו בקפדנות כפי שמורה השגרירות האמריקנית. טעויות שלכם בהגשת המסמכים והטפסים הנדרשים עלולות לעלות לכם ביוקר,

או ליתר דיוק, בסירוב לויזה. הנה מדריך קצר לטפסים שאתם נדרשים למלא בדרך לאשרת הכניסה לאמריקה.

איך מתחילים עם התהליך?

תחילה עליכם למלא טופס בקשה לויזה הנקרא DS-160. זהו טופס פרטים אישיים שחשוב מאוד למלא באופן מדויק. על גבי הטופס תצטרכו לציין גם לאיזה סוג ויזה למקרים בדיוק אתם זקוקים: תייר, סטודנט, עסקים וכד'. כל סוג ויזה כזה דורש טיפול אחר מצד השגרירות האמריקנית, וכל סוג ויזה כזה גם נחלק לקטגוריות משנה. כך למשל, ויזות עבודה מסוגים שונים דורשות גם מילוי טפסים מאת המעסיק.

דוגמאות לטפסים שונים שעליכם למלא לפי סוגי הויזה השונים

הטופס הכללי שעליו דובר בפסקה הקודמת הוא הבסיס לכל הטפסים האחרים. השגרירות האמריקנית דורשת מכם עוד טפסים ומסמכים רבים ומגוונים בהתאם לויזה שאותה אתם מבקשים. הסיבה לכך היא שהממשל האמריקני רוצה לוודא שאינכם מתכוונים להישאר בארה"ב מעבר למה שאושר לכם בויזה וכי תחזרו לישראל להמשך החיים שלכם.

ויזת תייר תדרוש מכם להביא מסמכים ואישורים המעידים על כך שאינכם מתכוונים להשתקע בארה"ב. באם אתם עצמאיים, תצטרכו להציג תדפיס חשבון בנק שלכם ומכתב מרו"ח המפרט את סוג העסק שלכם ואת המחזור שלו. באם אתם שכירים תצטרכו להציג 3 תלושי משכורת אחרונים ותדפיס של חשבון הנק שלכם.

ויזת סטודנט דורשת הצגת טפסים שמילא מוסד הלימודים בארה"ב אליו עתיד להגיע הסטודנט. תצטרכו להוכיח בעזרת מסמכים מסוימים כי יש לכם היכולת לכלכל את עצמכם וכי אכן נרשמתם למוסד הלימודים.

באם מטרת הנסיעה שלכם אינה תיירות אלא עסקים, תצטרכו להמציא מסמכים המאשרים זאת. לגבי שכירים: מכתב רשמי מהמעסיק המציין את המטרה שלשמה אתם נוסעים, כמה זמן הוקצב לנסיעתכם וכד'. לגבי עצמאיים: תצטרכו לצרף אישור של רישיון העסק, מכתב המגדיר מה תפקידכם ולשם מה הנסיעה.

נסיעה בעת השירות הצבאי תדרוש מכם להציג מסמך מהמפקד הממליץ על הנסיעה ועל אישורה, תצלום תעודת החוגר עם פרטי יתרת זמן השירות שלכם וכד'.

באם אתם נוסעים לבקר קרובי משפחה תצטרכו להציג במקרה הצורך אישור על מגורים שלהם בארה"ב, למשל במקרה של הורה המבקר את ילדו שגר שם.

בתוספת לכל האמור ולטפסים הנקובים על ידי השגרירות

השגרירות האמריקנית תעשה הכול כדי לא לאשר ויזה למי שהיא אינה בטוחה בכשרות המניעים לבקשתה. או במילים אחרות, הקונסוליה לא תהסס לסרב אשרת כניסה למי שהיא חושדת שלא ירצה לחזור לארץ. לכן, מומלץ שתביאו אתכם לראיון בקונסוליה גם מסמכים אחרים שברשותכם שמעידים על כוונתכם לחזור. לדוגמא: אישור על משכנתא או השכרת דירה, מכתב מקרובים או חברים המזמינים אתכם לביקור, דירה שבבעלותכם בארץ וכד'.

מידע נוסף בנושא 

 

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו