חידוש ויזה לארה"ב

חידוש ויזה לארה"ב

אתם מתכננים נסיעה לארצות הברית וזוכרים שיש לכם ויזה בתוקף בדרכון. אבל עכשיו שאתם מציצים בדרכון אתם מגלים שהדרכון לא בתוקף או שהויזה לא בתוקף? אולי קרה שאינכם מוצאים כלל את הדרכון, שהויזה הושחתה, נגנבה או אבדה? במקרים כאלה עליכם להגיש בקשה לחידוש ויזה לארה"ב. 

באילו מקרים צריך לדאוג לחידוש ויזה לארה"ב?

בין אם מדובר בויזת תייר או ויזת עבודה בארה"ב, במידה ותוקף הויזה שלכם פג, כדאי שתדאגו לויזה חדשה, גם אם הנסיעה הבאה עדיין לא מתוכננת. בגלל שההליך הוא לא קצר, כדאי כבר עכשיו כשגיליתם שתוקף האשרה שלכם פג, לחדש אותו. כך כשיגיע הרגע בו תתכננו לעלות על מטוס לארה"ב, לא תצטרכו לדאוג לויזה חדשה.

אם איבדתם את הויזה, אם היא נגנבה או הושחתה בדרך אחרת, עליכם להגיש בקשה לויזה חדשה. גם אם הויזה שכעת אי אפשר להשתמש בה בשל האובדן או הגניבה עדיין בתוקף, התהליך הוא אותו תהליך של הגשת בקשה לויזה חדשה. העובדה שתיאורטית הויזה שהייתה לכם עדיין בתוקף לא אומרת שתקבלו אישור אוטומטי לויזה כעת.

במקרים שתוקף הדרכון פג אבל הויזה עדיין בתוקף

אל תעשו את הטעות הנפוצה של השחתת הדף בדרכון שפג תוקפו, שבו יש אישור הויזה שלכם. מבחינת אשרת הכניסה שלכם לארה"ב, אם הויזה שלכם עדיין בתוקף אתם יכולים להשתמש בה, גם אם פג התוקף של הדרכון. כל שעליכם לעשות הוא להציג את הדרכון הישן עם הויזה שבתוקף, לצד השימוש בדרכון החדש בעת מעברי הגבול.

קיומה של ויזה בעבר אינו מבטיח אישור אוטומטי של חידוש ויזה

השגרירות האמריקנית מצהירה באון ברור כי אין אישור אוטומטי לויזה חדשה במקרים של ויזה אשר הושחתה, נגנבה או אבדה. כך שיכול להיות שהויזה שהייתה לכם אמנם היתה צריכה להיות בתוקף, אולם אין בכך כדי להבטיח אישור של הויזה החדשה שעליכם לבקש.

מה צריך להכין בעת בקשת חידוש ויזה?

יש להגיש טופס לבקשה לויזה חדשה, לשלם אגרה ולהביא מסמכים נוספים לראיון האישי כמו: דרכונים קודמים עם ויזות לארה"ב, בין אם הן בתוקף ובין אם לא. הכוונה היא גם לדרכונים ישראלים גם לדרכונים זרים אם יש ברשותכם.

בנוסף, אם הויזה נגנבה או אבדה, רצוי מאוד להציג דו"ח משטרתי חתום ומתוארך המעיד ומדווח על מה שארע. אם מה שנגנב הוא הדרכון, עליכם להציג רשימה של כניסות ויציאות ממשרד הפנים. חשוב לוודא איזה סוג ויזה היא הנדרשת לכם ובהתאם לכך להביא את המסמכים הנדרשים ביום הראיון בקונסוליה.

הקפידו על הגשת בקשה לחידוש על פי הכללים

השגרירות האמריקנית מקפידה מאוד על הכללים בכל הקשור להנפקת ויזות חדשות או לחידוש ויזות. התהליכים אינם קצרים ודורשים מכם דיוק בטפסים ובמסמכים שעליכם להביא. דאגו למלא אחר ההוראות המדויקות כדי להבטיח אישור של הויזה אתם מבקשים

 

עוד בנושא חידוש ויזה לארה"ב

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו