כמה עולה ויזה לארה"ב

כמה עולה ויזה לארה"ב


אם שמעתם כי העלות של תהליך הוצאת ויזה יקרה מאוד ולכן כדאי לכם להתחיל בתהליך זה רק בחודש בו יש לכם כמה אלפי שקלים לבזבז, קרוב לוודאי ששמעתם גוזמא. ניתן לומר כי העלות של הוצאת ויזה אינה זולה, אך בהחלט לא עולה אלפי שקלים. מאמר זה יכין אתכם לסכום המדויק אותה תצטרכו להוציא מחשבון הבנק שלכם לשם תהליך אישור אשרת כניסה לארה"ב.

עלות תהליך ויזה לארה"ב

חשוב לקחת בחשבון כי תהליך הוצאת ויזה לארה"ב יכולה להימשך זמן רב ולכן חשוב מאוד לדעת כי העלות לא נמדד רק בכסף אלא גם בזמן יקר. השלב הראשון אותו תצטרכו לבצע יהיה מילוי ושליחה של טופס בקשה לויזה. צעד זה יעשה על ידי כניסה לאתר השגרירות של ארה"ב, מילוי הטופס באופן מקוון ושליחתו. לאחר קבלת האישור כי הוא נשלח בצורה תקינה תוכלו להמשיך לשלב הבא.

קובעים ראיון בשגרירות או בקונסוליה

התשלום יעשה על ידי כניסה לאתר של שגרירות ארה"ב (חשוב לדעת כי לקונסוליה יש אתר שונה ואם אתם מתגוררים בירושלים ומעוניינים לבוא לראיון בקונסוליה הממוקמת בירושלים, יש לשלם את האגרה לראיון באתר של הקונסוליה), ותשלום באמצעות כרטיס אשראי. נכון להיום העלות של אגרת ויזת תייר לארה"ב היא 160 דולרים, אך יש לבדוק ישירות דרך אתר השגרירות ביום בו אתם מעוניינים לשלם, כי המחירים משתנים מדי תקופה. העלות תמיד תקבע בהתאם לסוג הויזה אותה אתם מבקשים וניתן להוריד את השובר באתר ולהדפיס אותו ולאחר מכן לשלם במזומן בדואר ישראל. לאחר אישור תשלום תוכלו להמשיך ולקבוע תור לראיון בתאריך המתאים לכם. חשוב לקחת בחשבון כי תשלום האגרה יהיה תקף לשנה אחת ובקשה אחת.

עלויות שונות לסוגים שונים

יש לקחת בחשבון כי עלות הויזה משתנה בהתאם לסוג שלה. בשנה האחרונה העלויות של הויזות לארה"ב התייקרו ביותר מעשרה אחוזים ועומדות על התעריפים הבאים:

  • ויזת תייר- וכל ויזה אשר אינה למטרת הגירה תעלה לכם 160 דולרים. ויזת B1-B2.
  • ויזות מסוג Q,O,P,H,L ו- R-  האגרה של ויזות אלו המיועדות לעובדים זמניים וכן לחניכים היא 190 דולרים.
  • ויזה מסוג E- עלות האגרה היא 270 דולרים. ויזה מיועדת למשקיעים וכן לסוחרים.
  • ויזה מסוג K- העלות של ויזה מסוג זה הינה 240 דולרים.

 

לסיכום, עלות הויזה תלויה בסוג האשרה בה אתם מעוניינים. ככל שהביקור בארה"ב יהיה זמני יותר כך גם תשלמו פחות והפרוצדורה תהיה קצרה יותר. במקרים של עסקים במדינה, השקעות, הגירה ועבודה זמנית הוויזה תעלה לכם יותר וקרוב לוודאי שהפרוצדורה תהיה ארוכה יותר.

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו