לקראת הראיון

לקראת הראיון - הוצאת ויזה לארה"ב

בקשת ויזה לארצות הברית כרוכה בזימון שלכם לראיון אישי בשגרירות. שם, יחד עם בחינת טופס הבקשה לויזה וטפסים ואישורים נוספים שתביאו איתכם, תעברו ראיון אישי שבסופו יחליט הקונסול אם בקשתכם אושרה או סורבה. הכניסה לשגרירות ארצות הברית מותרת לבקש הבקשה בלבד, למעט הורים אשר מלווים ילדים קטינים. להלן תיאור ההליכים בשגרירות והכנה לראיון.

Icon _info Noticeראיון אישי- מה צריך לדעת

שגרירות ארצות הברית בישראל ממוקמת בתל אביב, רחוב הירקון 71. עם הגיעכם לשגרירות תעברו בדיקה בטחונית. ילדים עד גיל ארבע עשרה לא נדרשים להגיע פיסית לשגרירות והוריהם יכולים להגיש את הבקשה לויזה עבורם. בעת הביקור בשגרירות ישנם דברים האסורים בתכלית האיסור להכנסה למקום.

מה אסור:תיקים ותיקי גב, מזוודות, ציוד אלקטרוני הכולל מכשירי טלפונים סלולריים, נוזלים ותרסיסים מכל סוג שהוא, גפרורים ומתים וכן כלי נשק מכל סוג שהוא.

מה מותר:מעטפות או שקיות ניילון למסמכים, המסמכים עצמם כולל דרכון, מפתחות לרכב ולבית, כלי כתיבה. חשוב לזכור כי אם הגעתם עם תיק גב גדול ועמוס לא תוכלו לאחסן אותו בשגרירות ואין היא אחראית לגורלם של החפצים שלכם, האסורים להכנסה.

Icon _info Noticeהערה חשובה:

לאחר הבידוק הבטחוני תתבקשו להציג את טופס הבקשה לויזה ואת הזימון שקיבלתם לראיון. פרטיכם יעבור אימות. נציג מטעם השגרירות ילווה אתכם למחלקת הויזות שם ייבדק טופס הבקשה לויזה DS-160. אם מולאו הפרטים כראוי יוחזרו לכם הטופס והדרכון ותגיעו לעמדת טביעת האצבעות. החוק האמריקני מחייב מתן טביעת אצבעות הנלקחות מכל עשר האצבעות שלכם. חוק זה חל על מועמדים מגיל 14 ועד 79 שנה. לאחר לקיחת טביעות האצבעות תגיעו לעמדת הראיון האישי לויזה.

Icon _info Student Job מתראיינים

 הראיון מתבצע מול קונסול אמריקני. רובם דוברי עברית ולעתים גם שפות נוספות, ביניהן רוסית, ספרדית, ערבית בנוסף לשפת האם שלהם, אנגלית. משך הראיון הוא מספר דקות. במהלך הראיון תתבקשו להשיב על הסיבות בגינן ברצונכם להגיע לארצות הברית. כבר בתום הראיון תקבלו, לרוב, תשובה מהקונסול בעל פה, שתבשר לכם אם בקשתכם אושרה או נדחתה. אם אושרה בקשתכם, יישארו הדרכון שלכם והטפסים הנלווים לבקשה בשגרירות ארצות הברית. זאת לצורך הנפקת הויזה. במידה והקונסול יחליט כי יש צורך באישורים נוספים טרם מתן הויזה, הוא ישיב לכם את דרכונכם עד שתגיעו לראיון שני עם אותם המסמכים.כמו כן יסביר לכם הקונסול מה ההליכים הנהוגים ומה נדרש מכם.

Icon _info Flagמקבלים ויזה

מועמדים שבקשתם אושרה, יקבלו את דרכונם בחזרה באמצעות חברת שליחים בתוך כחמישה ימי עבודה מיום הראיון. בקשות אשר עוכבו מסיבות שונות עלולות להשאר בשגרירות כחודש ימים ואף יותר. לכן, אם יש לכם עבר של מעצרים בארץ או בארצות הברית, או אתם במעמד העלול ליצור בעיה, מומלץ להגיע כבר לראיון הראשון מצוידים במסמכים רלוונטיים, מאחר ועליכם חלה חובת ההוכחה. בכל מקרה ההמלצה היא לא לרכוש כרטיסי טיסה ולא לתכנן את הנסיעה טרם קבלת הויזה. נתון חשוב נוסף: אם בקשתכם סורבה, לא תקבלו חזרה את אגרת הבקשה לויזה ששילמתם.

 

מידע נוסף בנושא:

המלצות שימושיות בזמן הראיון

אתר משרד הפנים האמרקאי 

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו