ניפוץ מיתוסים נפוצים בקשר להוצאת ויזה

ניפוץ מיתוסים נפוצים בקשר להוצאת ויזה לארצות הברית

המאמר הזה עומד לנפץ כמה מיתוסים לגבי הוצאת ויזה לארצות הברית. החל ממיתוס הזמן הארוך להוצאת הויזה, המשך בעלות הגבוהה המצטרפת לעלות הכרטיס והשהייה וכלה בסירוב חוזר וחוזר.  הוצאת ויזה לארצות הברית אינה הכרח לכל מחזיקי דרכוני מדנות העולם. ישראל, לצערנו,  הינה מדינה אשר תושבייה מחוייבים בהוצאת ויזה על מנת להכנס בשערי המדינה בה חלומות אמורים להתגשם. לא מזמן הוגשה הצעה לוותר על הוצאת הויזה לבעלי דרכון ישראלי לתקופה אשר אינה עולה על שישה חודשים, אך הדרך עוד ארוכה עד לאישור ויישום הצעה זו.

בבוא העת להוציא את הויזה מיוחלת, הושרש בנו כי זהו תהליך ארוך ומייגע כמו גם מפחיד והספק הקטן הזה בו נהייה מסורבים אינו מרפה. אך, בשנת 2013 המצב שונה לחלוטין ותהליך הוצאת הויזה הרבה יותר קליל ולבטח מהיר הרבה יותר מהמצופה כמו גם זול מהמצופה. עלות הוצאת הויזה הפופלארית ביותר שהיא ויזת תייר עומדת על כ - 600 שקלים לעמות כפול בשנים עברו.

מתי כדאי להגיש בקשה לויזה

נקודת הזמן המומלצת ביותר להוציא את הויזה היא כמה חודשים טרם הנסיעה וכן, לפני רכישת כרטיס הטיסה. בכדי לקבל את הויזה הנכספת ישנם כמה פרמטרים אשר יעזרו לאישור. כדאי ומומלץ להיות מועסקים באותו מקום עבודה כמה חודשים טובים בכדי להגיש תלוש שכר אחרונים או סטודנט במהלך לימודים. כל זאת בכדי להיות מסוגלים להציג מחוייבות לשוב לארץ ישראל וחוסר נכונות להתשקע בארצות הברית ולהפוך להיות עובד בלתי חוקי.

כמה זמן זה לוקח

בעבר, משך התהליך היה ארוך וקשה, אדם יכול היה לבלות חודשים בהמתנה לראיון בשגרירות או הזדמנות להציג מסמכים מחדש בכדי לקבל אישור. כיום, משך התהליך הקצר ביותר יכול להגיע אף לפחות מחודש ימים. אם יגיע מבקש הויזה מוכן, עם כל המסמכים אשר מולאו בצורה הנכונה וכמובן עם זמינות למועד הראשון הפנוי, ניתן יהיה לסיים הכל במהרה וכל שיוותר יהיה להמתין להגעת הויזה בדואר. כמובן, ישנם מקרים בהם התהליך מתארך באופן בלתי צפוי אך ניתן לקבוע ללא ספק כי השירות אשר מוענק על ידי השגרירות עבר שדרוג מלא ורבים המקרים בהם עובדי השגרירות מוכנים לקבל את מסורב הויזה עוד באותו היום אם יספיק להשיג או לתקן את הטעון שיפור. קיימות כמה נקודות צוואר בקבוק אך גם הן קוצרו באופן משמעותי. הנקודות הן קביעת מועד הראיון ומשך הזמן לקבלת הויזה בדואר אשר יכול להתעכב מעל לצפוי בשל תקלות כאלו ואחרות.

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו