ויזה על בסיס אישור עבודה (Q,P,O,L,H)

ויזה על בסיס אישור עבודה

אם בכוונתכם לנסוע לארצות הברית כדי לעבוד שם, אתם זקוקים לויזת עבודה, גם אם מדובר בעבודה זמנית. ישנם מספר סוגי ויזה החל מעובדים מיומנים וכלה בספורטאים או אמנים מקצועיים. ויזה כזו דורשת אישור מהמעסיק בארצות הברית. אישור זה ניתן לו ממחלקת בטחון פנים של שירותי ההגירה האמריקנים. רק לאחר קבלת אישור זה תוכלו לעתור לקבלת ויזה בשגרירות. יצוין כי עליכם לקבל שני אישורים: האחד אישור עבודה בארצות הברית והשני אישור כניסה אליה.

סוגי הויזה לעבודה והטפסים הנדרשים

כאמור ישנם מספר סוגים של ויזה המשמשת לצרכי עבודה בארה"ב. לכל אחת מהן יש את ההתניות והדרישות משלה, כולל טפסים רלוונטיים:

Icon _infoHעובד מיומן (H)

הכוונה היא למתן ויזה עבור עובד שאין בכוונתו להגר לארצות הברית. מדובר בעובד זמני. על העותר חלה חובת הוכחה כי מעסיקו האמריקני הגיש בשמו בקשה למעמד עובד זמני הנמצא בטופס I-29 וכן כי בקשה זו אושרה על ידי משרד לבטחון פנים ושירותי ההגירה. כמו כן יוכיח מבקש הויזה כי הוא מוסמך לתפקיד אותו הוא מתעתד לבצע. את זאת יוכל לעשות באמצעות תעודות ומסמכים המאשרים את השכלתו הרלוונטית וכן אישורי עבודה המעידים על נסיונו המקצועי.

Icon _infoLעובד המשנה מיקום עבודה במסגרת החברה (L)

הכוונה היא לעובדים בחברות בין לאומיות שיש להם סניפים או שלוחות גם בארצות הברית. חברות אלו המעוניינות להעביר עובד ישראלי לאחד מהסניפים בארצות הברית עושות זאת מתוך מגמות שונות, ביניהם שיפור ויעול התהליכים בארגון, הרחבת הקשרים הבינלאומיים וענף היצור, שיפור כישורי המכירה של אנשי המכירות וכדומה. מועמד העותר לקבלת ויזה מסוג L יידרש להוכיח את קיומו של טופס I 129  אותו הגיש עבורו מעסיקו העתידי, ואישור מטעם המשרד לבטחון פנים ושירותי ההגירה.

עוד יידרש להוכיח כי מדובר באותו מקום עבודה, וכי הוא עתיד לעבוד בחברה שהיא סניף, שלוחה, חברת האם או חברת הבת של החברה עבורה עובד אותו מועמד בישראל. כמו כן על המועמד להוכיח עבודה בחו"ל של לפחות שנה אחת במהלך שלו ששנות עבודתו האחרונות. תנאי נוסף היא היותו המועמד או בכיר בחברה, או עובד שכיר שיש לו כישורים ידע ייחודיים הנדרשים להתנהלות הסניף או השלוחה של החברה בארצות הברית.

Image _job2

 

 

 

 

Icon _infoOאדם בעל כישורים מיוחדים (O)

הכוונה היא למתן ויזה לאנשים בעלי ידע וכישורים פנומנליים בתחומים כגון מדעים, אמנויות, חינוך, עסקים, ספורט וכל תחום הישגי מוכח ומרשים גם בתחומי המוזיקה, הקולנוע, הטלויזיה וכדומה. ויזה זו מתאימה למצבים בהם מתקיים סיבוב הופעות בארצות הברית, מתן מספר הרצאות ברחבי המדינה וכדומה. כמו כן, יכול העותר לבקש הצטרפותם של אנשי צוות החיוניים לעבודתו (כמו למשל מאמן אישי, עוזר הפקה וכדומה). גם אם מדובר בקבוצת ספורט שלמה, על כל אחד מחברי הנבחרת להחזיק בויזה מסוג O מאחר והיא אישית ולא קבוצתית. 

Icon _infoPספורטאים, אמנים, או בדרנים מקצועיים (P)

הכוונה היא לויזה המונפקת עבור ספורטאים ובדרנים וכן לאנשי הצוות שלהם, החיוניים לעבודתם. בדרנים ואומנים היוצאים לסבב הופעות בניו יורק, לוס אנג'לס או כל עיר אחרת בארה"ב יקבלו ויזה חד פעמית להופעה, אירוע או סבב הופעות אחד בלבד. ספורטאים זכאים לקבל ויזה ארוכה יותר, לתקופה של חמש שנים. קבוצות מקבלות ויזה לתקופה של חצי שנה. 


requiredDocsLinkהמסמכים הדרושים

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו