מבקר (B1/B2)

ויזת תיירות או עסקים (B1/B2)

המבקשים לנסוע לארה"ב ייתקלו בדרישה לקבלת ויזה, כלומר אישור שהייה במקום. ויזה זו היא לא אחידה לכולם, וניתנת בהתאם לצורך ולמטרה לשמה מגיע כל אחד לארצות הברית. כל מקרה נבחן באופן אינדיבידואלי, גם אם יש שני פונים המבקשים ויזה שתשמש אותם למטרה זהה.

סוגי ויזה לארצות הברית

הפופולאריות ביותר בין סוגי הויזות השונות הן ויזות הנקראות B1 ו- B2. ויזות אלו משמשות לנסיעות מוגדרות בזמן, לרוב קצר, כאשר מטרת הנסיעה היא עסקים או תיירות. באמצעות הויזה הזו, המונפקת עבור אזרחים ישראלים, מגיע הנוסע לארה"ב ומציג אותה בנציגות משרדי ההגירה הממוקמים בשדות התעופה שם.

B1ויזה למטרת תיירות (B1)

ויזה זו, המוכרת גם בקוד B1, היא ויזה הניתנת לכל אזרח ישראלי המבקש לטייל בארה"ב. טיול מוגדר לפי החוקים האמריקנים כביקור חברים או משפחה, טיול, נופש, טיפולים רפואיים וכל פעילות הנחשבת כחברתית. 

 

ויזה למטרת תיירות

אזרחים המתכננים ביקור או להתארח אצל מכרים וקרובי משפחה, יתבקשו למלא בטופס הבקשה לויזה את פרטי המארחים, הכוללים את שמם וכתובתם. על מבקשי ויזה לצרכי תיירות קיים איסור חמור לעסוק בפעילות שאינה תיירות, כמו למשל לימודים או עבודה, גם אם איננה בשכר. ויזה לצרכי עבודה היא אחרת, וטופס הבקשה עבורה הוא שונה.

מסמכים לויזהויזה למטרת עסקים

ויזה זו, המוכרת גם בקוד B2, היא ויזה המאפשרת ביקור בארה"ב שמטרתו עסקית. הכוונה היא לנסיעת עבודה הכוללת בין היתר פגישות עסקיות, ביקור אצל לקוחות, השתתפות בוועדות, כנסים או תערוכות, טיפול בנכסים הנמצאים בתחומי ארצות הברית, מתן שירות מקצועי ללקוחות , כולל תיקונים והתקנות שונות, מתן הרצאות מקצועיות ללא שכר, ואף השתתפות או ניהול מחקרים לפרק זמן קצר, אף הם ללא קבלת שכר עבורם. חשוב לוודא טרם הגשת הבקשה לויזה כי אכן, מטרות הנסיעה העסקית עומדות בקנה אחד עם הקריטריונים שמציב משרד ההגירה האמריקני לקבלת ויזה זו. למשל, אם בכוונתם להשתתף בקורס שפרק הזמן שלו הוא קורב לשנה, לא תעמדו בקריטריונים, המאפשרים מתן ויזה לצרכים אלו, לתקופות זמן קצרות יותר.

מסמכים לויזההמסמכים הדרושים

לפי החוק האמריקני,על כל אזרח ישראלי המבקש ויזה לארצות הברית, חלה חובת ההוכחה כי אין בכוונתו להגר לארצות הברית ולהשתקע בה. כל בקשה לויזה נבחנת לגופה, ומבקשים רבים ימצאו כי אפילו  סוגי המסמכים שיידרשו להציג, אופי וסוגי השאלות שיישאלו, עשויים להיות שונים זה מזה, גם אם הבקשה לויזה הוגשה למטרה זהה. המסמכים להלן הם אלו אותם תידרשו להציג, למרות שמעת לעת תדרשו להציג גם מסמכים נוספים לפי דרישת הנציגים בשגרירות, ובהתאם לשיקול דעתם.

  1. כללי-טופס בקשה לויזה, תמונת דרכון, דרכון בעל תוקף של לפחות ששה חודשים לאחר מועד הכניסה לארצות הברית, קבלה מרשות הדואר המוכיחה את תשלום האגרה.
  2. שכירים- מכתב מקורי (לא צילום) מטעם מקום העבודה ובחתימת המעסיק. על המכתב להיות מודפס על גבי נייר מכתבים של מקום העבודה, יצוין בו פרק הזמן בו אתם כבר עובדים בחברה, ואישור כי בכוונת המעסיק להמשיך ולהעסיק אתכם גם בעתיד. כמו כן מומלץ להגיע עם שלושה תלושי משכורת אחרונים מאותו מקום עבודה. אם מטרת הנסיעה היא עסקית, יש לציין זאת, ואף את כתובת החברה או הגורם העסקי אליו אתם נוסעים.
  3. עצמאיים- בנוסף לטופס הבקשה יש להגיע עם רשיון העסק, רשימה של עובדים בעסק המקבלים משכורת מכם, אישור מודפס וחתום על ידי רואה החשבון שלכם, בו הא מתאר את אופי העסק, כמה שנים הוא קיים, ורווחי העסק בנטו.
  4. סטודנטים- יש להגיע עם אישור תשלום שכר לימוד לאוניברסיטה, מכתב מהמוסד האקדמי המאשר את רישומכם אליו, תעודת שחרור מצה"ל או לחילופין תעודה המעידה על פטור, וכן אישורים המעידים על מצב משפחתי במידה והנכם נשואים. אם הנכם סטודנטים שמטרת הנסיעה היא התמחות מעשית תם זכאים לשהות של שנים עשר חודשים נוספים בארצות הברית, שם תוכלו לעבור התמחות במידה והיא נדרשת לאחר סיום הקורס. אישור זה אינו מהווה חלק של ההתמחות המעשית האקדמית ולכן יש להצטייד מבעוד מועד בטופס 20 שעל גביו יחתום נציג מוסד הלימודים כי על אף שפג תוקף הויזה לצורך לימודים, ניתן אישור לצורך התמחות מעשית אופציונאלית, מעבר לפרק הזמן שנדרש למסלול האקדמי בו השתתף הסטודנט.
  5. חילופי סטודנטים- סטודנטים המגיעים לארצות הברית במסגרת חילופי סטודנטים יקבלו ויזות מיוחדות מסוג M, F, או J. סטודנטים אלו יידרשו לשלם אגרה מיוחדת - SEVIS. מערכת SEVIS היא מערכת אינטרנטית אליה מחויבים הגורמים והמוסדות העומדים מאחורי חילופי סטודנטים להזרים מידע בדבר אירועים ופעילויות של הסטודנטים במהלך שהותם במקום במסגרת חילופי סטודנטים. במעמד הבקשה לויזה יש להציג הוכחה כי אגרה זו שולמה.
  6. ויזה לצרכי טיפול רפואי-ויזה זו נכללת במסגרת ויזות B1  או B2 המשמשות לרוב לצרכי תיירות או עסקים. בנוסף למסמכים הנדרשים מכולם יש להציג גם תיק רפואי ובו תיעוד הטיפולים שקיבלתם ועדיין מקבלים, מכתב המלצה מהרופא המטפל עם נימוק לבקשה לקבל טיפול בארצות הברית, או לחילופין מכתב מהמוסד הרפואי בארצות הברית אליו אתם מתעתדים לנסוע. במכתב יפורטו הטיפול הנדרש ופרק הזמן המשוער לקבל אותו. כמו כן תצוין עלות הטיפול. עוד תדרשו להציג מכתב מחברת הביטוח המאשר כיסוי עלויות הטיפול. באם אינכם מבוטחים תרשו להוכיח יכולת כלכלית לכיסוי הטיפול הרפואי.
  7. ויזה לבעלי רקע טכני ומדעי-מבקשי ויזה שיש להם רקע טכני או מדעי עשויים להתקל בדרישות לאישורים נוספים. מומלץ להגיע מוכנים עם שם החברה או העסק אליו אתם נוסעים עם כתובת ומספרי טלפון, פרטים בנוגע לתחום העיסוק או המחקר בהם אתם מתכוונים לעסוק במהלך שהייתכם בארה"ב, מקורות המימון של הנסיעה, פרטי מקום עבודה נוכחי, קורות חיים בשפה האנגלית וכן פרטים על המקור המממן את נסיעתכם.

עוד על המסמכים הדרושים

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו