מקרים דחופים

מקרים דחופים

הגשת בקשה לויזה אורכת בדרך כלל כעשרה ימים עד שבועיים ולעתים, אם יש צורך במסמכים ואישורים נוספים, אף יותר. במצבי חירום מזרזת שגרירות ארצות הברית את מועדי הראיונות ומאפשרת למבקשי הויזה לקצר משמעותית את תורם כדי להגיע במהירות לארצות הברית.

אילו מצבים מוגדרים כמצב חירום?

לא כל מצב דחוף מאושר על ידי שגרירות ארצות הברית כמצב חירום המצדיק זירוז ההליכים והקדמת מועד הראיון האישי. המצבים המוגדרים כמצבי חירום הינם:

  • מקרה חירום רפואי -מקרים בהם נשקפת סכנת חיים ויש צורך מוכח לקבל טיפול רפואי בארצות הברית.
  • קרוב משפחה חולה -מקרים בהם קרובי משפחתכם המתגוררים בארצות הברית נמצאים בסכנת חיים, חולים במחלה אנושה וברצונכם לבקרם ולהפרד מהם.
  • חילופי סטודנטים או חילופי מבקרים- סטודנטים במסגרת חילופי סטודנטים וחילופי מבקרים שלא יכלו להגיע לארצות הברית ולהגיע בזמן להרשמה או לתחילת הלימודים ומבקשים להספיק ולהגיע.
  • ויזות עבודה- למחזיקי ויזות עבודה מאושרות מסוג O,P,L,H ומועד עבודתם אמור להתחיל.
  • ביקורים עסקיים- מדובר בנסיעות עסקיות דחופות בה נדרשת נוכחות המועמד לויזה, כמו למשל השתתפות בכנס או תערוכה, השקעה מיידית וכל מה שגורם הזמן הוא בעל השפעה מכריעה.

חשוב לציין כי העובדה שמועד הראיון קוצר וזומנתם לראיון חירום, אין משמעה קבלת הויזה באופן אוטומטי. במידה ומסיבה כלשהיא לא תאושר לכם הויזה, תיאלצו להמתין למועד הראיון המקורי שנקבע לכם. ראיון חירום וטיפול בבקשה אורכים כשני ימי עסקים.

Icon _info Noticeהכנות לראיון לבקשה לויזה

אל הראיון, גם אם הוא ראיון חירום, עליכם להגיע מוכנים ומצוידים בטפסים הרלוונטיים שהם טופס בקשה לויזה עם מכתב נלווה, תמונת פספורט,  אישור תשלום מבנק הדואר המוכיח את תשלום אגרת הבקשה לויזה, דרכון עדכני שתוקפו הוא לפחות לעוד חצי שנה מיום הכניסה לארצות הברית. כמו כן, חלה עליכם חובת הוכחה של אישורים רפואיים נדרשים, וכל מסמך רלוונטי בהתאם לבקשת החירום שלכם. תוכלו לקבל מידע נוסף בפרק הדן על סוגי מסמכים הנדרשים לצורך בקשות ויזה שונות.

 

requiredDocsLinkהמסמכים הדרושים

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו