ויזת תלמידים צעירים

ויזת תלמידים צעירים

תלמידים המעוניינים ללמוד בבתי ספר יסודיים (גן ילדים עד כיתה ח', גילאים 5-14 לערך) או בתיכון (כיתות ט'-יב') בארה"ב, נדרשים להשיג ויזה מסוג F-1 פרט למקרים יוצאי דופן (ראו בהמשך). ילדים המעוניינים ללמוד בארה"ב נדרשים להחזיק בויזה הנכונה. זיכרו שהויזה המונפקת לכם אינה מבטיחה כניסה לארה"ב. נציג ההגירה בנמל הכניסה יקבע אם אתם רשאים להיכנס לארה"ב וכמה זמן מותר לכם לשהות בה.

Icon _info Noticeשימו לב!

חוקי ארה"ב מחייבים כל מועמד לויזת מבקרים, כולל ויזת לימודים, להוכיח שאין בכוונתו להגר לארה"ב. הוריהם של תלמידים צעירים נדרשים להוכיח זאת על בסיס מצבם הכלכלי וקשריהם החברתיים לישראל. הנציגים הקונסולריים בשגרירויות ארה"ב ברחבי העולם קובעים את זכאותו של אדם לויזה באופן אינדבידואלי, כאשר כל מקרה נבחן לגופו. לאור זאת, מועמדים המבקשים את אותו סוג ויזה עשויים להישאל שאלות שונות לחלוטין ולהתבקש להציג מסמכים אחרים. מועמדים לויזה נדרשים להציג, לכל הפחות, את המסמכים הדרושים המוזכרים מטה כהוכחה לקשריהם בישראל. עם זאת, הנציגים הקונסולריים רשאים לבקש מידע או מסמכים נוספים, בהתאם לאופן בו הם מעריכים את מצבו של כל מגיש בקשה.

לימודים בביה"ס ציבורי

ילדים אינם רשאים ללמוד בביה"ס יסודי ציבורי על ויזת 1-F . הלימודים בביה"ס תיכון ציבורי על ויזת 1-F מוגבלים לשנה אחת בלבד ומותנים בכך שההורים ישלמו את המחיר המלא מראש. רישום ילד לביה"ס ציבורי כשהוא במעמד של מבקר (B2/B1) עלולה לגרום לביטול הויזה של הילד ולשלילת זכאות הוריו לויזה לצמיתות. תלמידים הלומדים בביה"ס יסודי או חטיבת ביניים פרטיים, אינם כפופים לחוק זה; תלמידים אלה רשאים ללמוד בארה"ב על בסיס ויזת F-1. חוק זה אינו חל גם על תלמידים בעלי ויזות נלוות כמו למשל F-2 , J-2 , H-4 , או L-2 , או .L-2

קיימות מגבלות מסוימות על לימודים בביה"ס ציבורי בארה"ב. אנשים המפרים את המגבלות הללו עלולים לאבד את זכאותם לקבל ויזה נוספת למשך חמש שנים. המגבלות הללו נכנסו לתוקפן ב-1 לדצמבר 1996, וניתן לעיין בהן ב: Section 625 of Public Law 104-208

תלמידים אשר לומדים בבית ספר תיכון ציבורי בארה"ב, מוגבלים ל- 12 חודשים. הגבלה זו אינה חלה על לימודים בבית ספר ציבורי לפני ה- 30 בנובמבר, 1996.

לא ניתן להנפיק ויזת F-1  לצורך לימודים בביה"ס יסודי או חטיבת ביניים ציבוריים, או לצורך תוכנית לימודים למבוגרים בעלות מימון ציבורי.

על מנת לקבל ויזת F-1 ללימודים בביה"ס ציבורי, על התלמיד להציג הוכחות לכך ששכר הלימוד שולם במלואו. כלומר, הסכום הבלתי מסובסד כפי שחושב ע"י ביה"ס. אישור התשלום יכול להופיע על טופס I-20 . הקונסוליה שומרת לעצמה את הזכות לבקש לראות את עותקי השקים שניתנו ו/או קבלות המאשרות את התשלום הדרוש.

Image _students5

דרישות לויזה F-1 במקרים יוצאי דופן

תלמיד שנוסע לארה"ב לתקופה קצרה, כגון במסגרת תוכנית חילופי תלמידים בת חודש אחד, חייב בויזת מבקר רגילה מסוג B1/B2 .

אם הונפקה לילדכם ויזה נלווית כגון F-2,J-2,H-4,או L-2 , משום שאתם או בני זוגכם עובדים או לומדים בארה"ב, ילדכם אינו חייב בויזת סטודנט נוספת בכדי ללמוד בביה"ס יסודי או תיכון, כל זמן שאתם נשארים במעמד סטודנט או עובד זמני.

קבלת ויזת סטודנט מסוג F-1

על מנת להשיג לילדכם ויזה מסוג 1-F , כדי שיוכל ללמוד בביה"ס יסודי או תיכון בארה"ב, גם אם אתם מחדשים ויזת סטודנט עדכנית, עליכם להגיש בקשה לויזה עבור ילדכם ולקבוע ראיון אישי כנהוג לגבי כל סוג ויזה אחרת. לצורך כך, עליכם להציג טופס B -A 20-I מקורי מבית הספר, חתום על ידי הורי הילד או האפוטרופוס החוקי שלו וע"י נציג בית הספר. בנוסף על כך, עליכם לשלם את דמי ה- SEVIS .

requiredDocsLinkהמסמכים הדרושים

 

מלא את הטופס וניצור עמך קשר
בהקדם האפשרי:

  • סמן לשיחה מיידית על חשבוננו