המלצות שימושיות לראיון האישי בשגרירות ארה"ב

שנים רבות ניתן לשמוע עצות והמלצות בדבר התשובות המתאימות והנכונות ביותר בעת הראיון האישי לקבלת ויזה בארצות הברית. מאמר זה ינפץ מספר מיתוסים קיימים ויעניק לכם מספר רעיונות אשר יכולים לשמש אתכם בצורה הטובה ביותר בעת הראיון.

ראיון אישי בשגרירות ארה"ב

אם החלטתם כי אתם מעוניינים לקבל ויזה לארה"ב. מילאתם את טופס הבקשה הארוך בשפה האנגלית, שילמתם את האגרה לוויזה, הצטלמתם וקבעתם תור לראיון קרוב לוודאי שניסיתם למצוא כל פיסת מידע אשר תעזור לכם לדעת מה הן השאלות אשר תישאלו בראיון וכיצד ניתן לעבור את הראיון בשלום ולקבל את אותה ויזה מיוחלת.

ראיון לויזה- הכנה מקדימה

  • מסמכים- יש להקפיד ולהביא את כל המסמכים הדרושים ביום הראיון, דבר הכולל את טופס הבקשה, תמונות, תלושי שכר, מסמכים רפואיים וכל טופס אשר נדרש מכם על ידי השגרירות וטפסים אשר יוכיחו כי יש לכם משפחה, ילדים, עבודה קבועה או שאתם סטודנטים ולכן אינכם מתכוונים להגר לארצות הברית.
  • חפצים- יש לקחת בחשבון כי נהלי הביטחון קפדניים וכי יש איסור על הכנסת חפצים מסוימים לשגרירות. אם אתם מתכננים להביא לפטופ, אייפד, סמארטפון, מצית או גפרורים ועוד, וותרו על העניין. אם דברים אלו חיוניים לכם לאחר הראיון, יש אפשרות לאפסן אותם במקום ספציפי בשגרירות וזאת  תמורת תשלום.

אנחנו נשארים בארץ- הוכיחו זאת

המטרה של הראיון היא להוכיח לנציגי השגרירות כי אינכם מתכננים להגר אל ארצות הברית או להישאר שם בצורה לא חוקית. לכן, חשוב מאוד להביא תלושי שכר ומכתב מהמעסיק שלכם המעיד כי אתם עובדים אצלו תקופה ארוכה וכי הוא מתכנן להעסיק אתכם גם לאחר תקופת הנופש שלכם בארה"ב. דו"ח חשבון העו"ש שלכם ודירות מגורים אשר בבעלותכם יעזרו גם כן וכמובן הוכחה כי אתם מעוניינים לצאת אך ורק לטיול אשר תכננתם מראש בארה"ב. כל אלו יעזרו לכם במהלך הראיון.

כללי לבוש והתנהגות בעת הראיון

יש לזכור כי מדובר בראיון אשר אורך מספר דקות ומכריע באם תקבלו ויזה לארה"ב או לא. כאן, חשוב מאוד להגיע אל הקונסוליה או השגרירות בלבוש מסודר, מסורקים וללא פירסינג ים מיותרים על הפנים, עגילי ענק, איפור שחור כבד ועוד מיני סממנים אשר מאפיינים אתכם כאשר אתם מעוניינים למשוך תשומת לב, השגרירות של ארה"ב היא לא המקום המתאים וכאן המראיין לא יתלהב להעניק ויזה לחריגים. בנוסף, חשוב לחייך במהלך הראיון, לענות נקודתית על השאלה ובצורה הקצרה ביותר, לענות תשובות הגיוניות, לא להתחיל ולהסביר מהן הדעות הפוליטיות שלכם ומדוע ישראל אינה משרתת את אזרחיה, לנסות להתחיל כל תשובה בצורה חיובית ולהותיר רושם של אנשים יציבים, בעלי עבודה קבוע, אשר לומדים או מנהלים חיי משפחה מסודרים בישראל. בנוסף, ההמלצה היא לא להתנדנד במהלך הראיון, לא לשים את הידיים בכיסים כאילו יש לכם מה להסתיר, לא לצעוק, לא לשלב ידיים ולא לקטוע את המראיין.