המסמכים הדרושים

המסמכים הדרושים

המסמכים הנדרשים

לפי החוק האמריקני, על כל אזרח ישראלי המבקש ויזה לארצות הברית, חלה חובת ההוכחה כי אין בכוונתו להגר לארצות הברית ולהשתקע בה. כל בקשה לויזה נבחנת לגופה, ומבקשים רבים ימצאו כי אפילו סוגי המסמכים שיידרשו להציג, אופי וסוגי השאלות שיישאלו, עשויים להיות שונים זה מזה, גם אם הבקשה לויזה הוגשה למטרה זהה. המסמכים להלן הם אלו אותם תידרשו להציג, למרות שמעת לעת תדרשו להציג גם מסמכים נוספים לפי דרישת הנציגים בשגרירות, ובהתאם לשיקול דעתם.

מהם המסמכים הנדרשים להצגה בראיון האישי?

כאמור קיימים סוגים רבים של ויזה, החל מויזות לתיירות וכלה בויזות לחילופי סטודנטים. להלן המסמכים הנדרשים לקבלת ויזה מסוגים שונים:

 1. כללי-כל בקשה לויזה מכל סוג שהוא צריכה להיות מלווה ב: טופס בקשה לויזה, תמונת דרכון, דרכון בעל תוקף של לפחות ששה חודשים לאחר מועד הכניסה לארצות הברית, קבלה מרשות הדואר המוכיחה את תשלום האגרה.
 2. שכירים– מכתב מקורי (לא צילום) מטעם מקום העבודה ובחתימת המעסיק. על המכתב להיות מודפס על גבי נייר מכתבים של מקום העבודה, יצוין בו פרק הזמן בו אתם כבר עובדים בחברה, ואישור כי בכוונת המעסיק להמשיך ולהעסיק אתכם גם בעתיד. כמו כן מומלץ להגיע עם שלושה תלושי משכורת אחרונים מאותו מקום עבודה. אם מטרת הנסיעה היא עסקית, יש לציין זאת, ואף את כתובת החברה או הגורם העסקי אליו אתם נוסעים.
 3. עצמאיים– בנוסף לטופס הבקשה יש להגיע עם רשיון העסק, רשימה של עובדים בעסק המקבלים משכורת מכם, אישור מודפס וחתום על ידי רואה החשבון שלכם, בו הא מתאר את אופי העסק, כמה שנים הוא קיים, ורווחי העסק בנטו.
 4. סטודנטים– יש להגיע עם אישור תשלום שכר לימוד לאוניברסיטה, מכתב מהמוסד האקדמי המאשר את רישומכם אליו, תעודת שחרור מצה"ל או לחילופין תעודה המעידה על פטור, וכן אישורים המעידים על מצב משפחתי במידה והנכם נשואים. אם הנכם סטודנטים שמטרת הנסיעה היא התמחות מעשית, אתם זכאים לשהות של שנים עשר חודשים נוספים בארצות הברית, שם תוכלו לעבור התמחות במידה והיא נדרשת לאחר סיום הקורס. אישור זה אינו מהווה חלק של ההתמחות המעשית האקדמית ולכן יש להצטייד מבעוד מועד בטופס 20 שעל גביו יחתום נציג מוסד הלימודים כי על אף שפג תוקף הויזה לצורך לימודים, ניתן אישור לצורך התמחות מעשית אופציונאלית, מעבר לפרק הזמן שנדרש למסלול האקדמי בו השתתף הסטודנט.
 5. חילופי סטודנטים– סטודנטים המגיעים לארצות הברית במסגרת חילופי סטודנטים יקבלו ויזות מיוחדות מסוג M, F, או J. סטודנטים אלו יידרשו לשלם אגרה מיוחדת – SEVIS. מערכת SEVIS היא מערכת אינטרנטית אליה מחויבים הגורמים והמוסדות העומדים מאחורי חילופי סטודנטים להזרים מידע בדבר אירועים ופעילויות של  הסטודנטים במהלך שהותם במקום במסגרת חילופי סטודנטים. במעמד הבקשה לויזת סטודנט יש להציג הוכחה כי אגרה זו שולמה.
 6. ויזה לצרכי טיפול רפואי-ויזה זו נכללת במסגרת ויזות B1  או B2 המשמשות לרוב לצרכי תיירות או עסקים. בנוסף למסמכים הנדרשים מכולם יש להציג גם תיק רפואי ובו תיעוד הטיפולים שקיבלתם ועדיין מקבלים, מכתב המלצה מהרופא המטפל עם נימוק לבקשה לקבל טיפול בארצות הברית, או לחילופין מכתב מהמוסד הרפואי בארצות הברית אליו אתם מתעתדים לנסוע. במכתב יפורטו הטיפול הנדרש ופרק הזמן המשוער לקבל אותו. כמו כן תצוין עלות הטיפול. עוד תדרשו להציג מכתב מחברת הביטוח המאשר כיסוי עלויות הטיפול רצוי גם מסמך המאשר שיש לכם ביטוח רפואי לחו"ל. באם אינכם מבוטחים תרשו להוכיח יכולת כלכלית לכיסוי הטיפול הרפואי.
 7. ויזה לבעלי רקע טכני ומדעי-מבקשי ויזה שיש להם רקע טכני או מדעי עשויים להתקל בדרישות לאישורים נוספים. מומלץ להגיע מוכנים עם שם החברה או העסק אליו אתם נוסעים עם כתובת ומספרי טלפון, פרטים בנוגע לתחום העיסוק או המחקר בהם אתם מתכוונים לעסוק במהלך שהייתכם בארה"ב, מקורות המימון של הנסיעה, פרטי מקום עבודה נוכחי, קורות חיים בשפה האנגלית וכן פרטים על המקור המממן את נסיעתכם.

מדריך למילוי הטפסים:

כיצד למלא את הטפסים לבקשת ויזה לארה"ב


ארה"ב הינה אחת מהמעצמות הכלכליות והתרבותיות הגדולות ביותר בעולם ומדי שנה אלפי ישראלים ממתינים שעות בשגרירות ארה"ב במטרה לקבל ויזה לארה"ב. מאמר זה יגולל בפניכם את הדברים החשובים ביותר להם נדרשת שימת לבכם בכל הקשור אל מילוי הטפסים לבקשת הויזה.

טפסים לבקשת ויזה

אם גם אתם החלטתם כי אתם מעוניינים לזכות באותה ויזה מיוחלת לארה"ב, תצטרכו להיכנס אל אתר האינטרנט של השגרירות ולמלא טפסי בקשה לויזה. כאן יש לכם אפשרות למלא טופס אונליין ולשלוח ישירות לשגרירות באמצעות האתר או להוריד את הטפסים אל שולחן העבודה, להדפיס אותם, למלא אותם ולשלוח לשגרירות באמצעות הדואר. יש לקחת בחשבון כי מילוי שגוי או אי מילוי של שדות מסוימים בטפסי הבקשה יכולים להוביל לכך שהבקשה שלכם לראיון או לוויזה תיפסל. אם אתם מרימים כעת עפעף, חשוב לקחת בחשבון כי מדובר במעצמה פדנטית ביותר עם כללי התנהגות שונים לגמרי מכללי ההתנהגות הוותרניים של מדינתנו לגבי דברים מסוימים וכדאי מאוד להראות לשגרירות כי אתם מסוגלים להתאים את עצמכם לכללי ההתנהגות הנדרשים על ידה.

מילוי הטופס – נקודות חשובות

 • טרם מילוי הטופס – חשוב לקחת בחשבון כי תצטרכו לבחור את הקונסוליה בהתאם למקום המגורים שלכם וזאת טרם אתם מתחילים למלא את הטופס. לאחר מכן יש לוודא כי אתם מתחילים למלא טופס הנקרא טופס DS-160, שכן זהו טופס הבקשה הסטנדרטי להוצאת ויזה לארה"ב.
 • שפה – חשוב לדעת כי הטופס אותו אתם ממלאים נכתב בשפה האנגלית וכי גם אתם צריכים למלא את כל הפרטים בשפה זו. ניתן לעלות עם העכבר על סימן השאלה (עזרה) ולראות את התרגום לעברית. אם אינכם מבינים אנגלית עסקית והתרגום אינו נהיר לכם, היעזרו בחבר, הורה או מישהו מקצועי שיודע את השפה ויכול לעזור לכם לפתור את בעיית ההבנה. זה לא הזמן להתבייש או לחסוך בכספים, שכן שגיאה או אי מילוי שדה בטופס יכול להוביל לשלילת הבקשה.
 • מילוי אונליין – יש לכם אפשרות למלא את הטופס באינטרנט ולשלוח אותו באמצעות האתר של השגרירות או להוריד אותו לשולחן העבודה, להדפיס אותו, למלא ולשלוח בדואר. אם החלטתם למלא את הטופס בצורה מקוונת יש לקחת בחשבון כי מדי 20 דקות הטענת הטופס מתחדשת ואם לא תשמרו את הנתונים ותרשמו בתחילת התהליך את קוד הזיהוי של הטופס, כל האינפורמציה שכתבתם תיעלם ותצטרכו למלא אותו מחדש.
 • שליחה – חובה לשלוח את הטופס עד שלושים יום מאותו יום בו הוא הוקצה לכם באתר השגרירות.
 • עזרה חיצונית – חשוב לדעת כי ישנן חברות אשר מציעות שירותי מילוי טפסי בקשה של ויזה לארה"ב. כאן ניתן לבחור למלא את הטופס בשפה העברית ואנשי החברה יתרגמו את הנתונים לאנגלית בטופס המתאים.