ארה"ב הינה אחת מהמעצמות הכלכליות והתרבותיות הגדולות ביותר בעולם ומדי שנה אלפי ישראלים ממתינים שעות בשגרירות ארה"ב במטרה לקבל ויזה לארה"ב. מאמר זה יגולל בפניכם את הדברים החשובים ביותר להם נדרשת שימת לבכם בכל הקשור אל מילוי הטפסים לבקשת הויזה.

טפסים לבקשת ויזה

אם גם אתם החלטתם כי אתם מעוניינים לזכות באותה ויזה מיוחלת לארה"ב, תצטרכו להיכנס אל אתר האינטרנט של השגרירות ולמלא טפסי בקשה לויזה. כאן יש לכם אפשרות למלא טופס אונליין ולשלוח ישירות לשגרירות באמצעות האתר או להוריד את הטפסים אל שולחן העבודה, להדפיס אותם, למלא אותם ולשלוח לשגרירות באמצעות הדואר. יש לקחת בחשבון כי מילוי שגוי או אי מילוי של שדות מסוימים בטפסי הבקשה יכולים להוביל לכך שהבקשה שלכם לראיון או לוויזה תיפסל. אם אתם מרימים כעת עפעף, חשוב לקחת בחשבון כי מדובר במעצמה פדנטית ביותר עם כללי התנהגות שונים לגמרי מכללי ההתנהגות הוותרניים של מדינתנו לגבי דברים מסוימים וכדאי מאוד להראות לשגרירות כי אתם מסוגלים להתאים את עצמכם לכללי ההתנהגות הנדרשים על ידה.

מילוי הטופס – נקודות חשובות

  • טרם מילוי הטופס- חשוב לקחת בחשבון כי תצטרכו לבחור את הקונסוליה בהתאם למקום המגורים שלכם וזאת טרם אתם מתחילים למלא את הטופס. לאחר מכן יש לוודא כי אתם מתחילים למלא טופס הנקרא טופס DS-160, שכן זהו טופס הבקשה הסטנדרטי להוצאת ויזה לארה"ב.
  • שפה- חשוב לדעת כי הטופס אותו אתם ממלאים נכתב בשפה האנגלית וכי גם אתם צריכים למלא את כל הפרטים בשפה זו. ניתן לעלות עם העכבר על סימן השאלה (עזרה) ולראות את התרגום לעברית. אם אינכם מבינים אנגלית עסקית והתרגום אינו נהיר לכם, היעזרו בחבר, הורה או מישהו מקצועי שיודע את השפה ויכול לעזור לכם לפתור את בעיית ההבנה. זה לא הזמן להתבייש או לחסוך בכספים, שכן שגיאה או אי מילוי שדה בטופס יכול להוביל לשלילת הבקשה.
  • מילוי אונליין- יש לכם אפשרות למלא את הטופס באינטרנט ולשלוח אותו באמצעות האתר של השגרירות או להוריד אותו לשולחן העבודה, להדפיס אותו, למלא ולשלוח בדואר. אם החלטתם למלא את הטופס בצורה מקוונת יש לקחת בחשבון כי מדי 20 דקות הטענת הטופס מתחדשת ואם לא תשמרו את הנתונים ותרשמו בתחילת התהליך את קוד הזיהוי של הטופס, כל האינפורמציה שכתבתם תיעלם ותצטרכו למלא אותו מחדש.
  • שליחה- חובה לשלוח את הטופס עד שלושים יום מאותו יום בו הוא הוקצה לכם באתר השגרירות.
  • עזרה חיצונית- חשוב לדעת כי ישנן חברות אשר מציעות שירותי מילוי טפסי בקשה של ויזה לארה"ב. כאן ניתן לבחור למלא את הטופס בשפה העברית ואנשי החברה יתרגמו את הנתונים לאנגלית בטופס המתאים.