ויזה לילדים ותינוקות

כיצד מוציאים ויזה לארה"ב לילדים ותינוקות

כל אדם אשר מעוניין לבקר בארצות הברית, נדרש להוציא ויזה כחוק בשגרירות ארה"ב במדינה בה הוא מתגורר. תהליך הוצאת הויזה, הינו תהליך מוכר וידוע אשר מערב הליכים בירוקרטים לא מבוטלים ובכדי שתצליחו להוציא לעצמכם ולבני משפחתכם את הויזה הנדרשת, עליכם להכיר את ההליך ואת המדיניות. הוצאת ויזה לתינוקות ולילדים בגיל הרך דורשת הליך ספציפי, אודותיו תוכלו לקרוא במאמר זה.

ההליך להוצאת ויזה לתינוק

ויזה תוענק לתינוק בהתאם לסטטוס ההורים המגדלים אותו, במידה ואחד ההורים של הרך הנולד מחזיק באזרחות אמריקאית, עליכם לפנות אל המחלקה אשר מסייעת לאזרחים אמריקאים ולהגיש שם את בקשת הויזה לילדיכם.

במידה ואין אתם אזרחים אמריקאים, דאז בשלב הראיון האישי שלכם, הוסיפו את הבקשה של ילדיכם . אם יש לכם ויזה והתינוק התווסף לאחר אישורה, אזי עליכם להגיש את הבקשה באמצעות דואר שליחים (UPS). שימו לב כי אין אתם צרכים להביא עימכם את התינוק אל השגרירות אלא במקרים נדירים בהם מבקשים מכם בשגרירות להביאו.

המסמכים אותם עליכם להציג

בבואכם לבקש לילדיכם בגיל הרך ויזה, יהיה עליכם להציג מסמכים שונים ומגוונים כמצויין:

דרכון לתינוק אשר תוקפו לפחות לחצי השנה הקרובה.

טופס מיוחד אשר נקרא EVAF אשר אותו יש למלא באמצעות המחשב.

שתי תמונות של התינוק אשר חייבות להיות בגודל 5X5 (את התמונות כדאי לצלם במקומות המורשים לכך, על מנת שיעמדו בדרישות השגרירות).

תשלום אגרה אשר שולמה מבעוד מועד ברשות הדואר בישראל.

אם ההורים אינם אזרחים אמריקאים, עליהם לצרף שלושה תלושי שכר שלהם. במידה ולאחד ההורים יש ויזה עליו לצרף צילום שלה ובמידה ולאחד מהם אין ויזה ואין הוא מתכוון להצטרף אל הנסיעה לארה"ב, עליו לצרף מכתב בו הוא מאשר את נסיעת ילדו לארצות הברית.

ללא כל המסמכים המצוינים מעלה, לא תאשר שגרירות ארה"ב את נסיעתו של הילד , על כן ארגנו את כל הנדרש מבעוד מועד והויזה לא תאחר להגיע.

סוגי ויזות לילדים

גם לילדים כמו למבוגרים יש מספר סוגי ויזות לארה"ב , בהתאם לצרכי הנסיעה של הוריהם. במידה וההורים נוסעים לביקור בלבד, יקבל הילד ויזת תייר. באם נוסעים ההורים ללימודים או לחילופין עבודה, יקבל התינוק ויזת משפחה או אקדמאים.

בכל המקרים יש להגיש את הבקשה באותה הדרך, ומי שמחליט האם יש אישור לויזה ואיזה סוג ויזה יקבל התינוק הם אך ורק עובדי השגרירות.