חידוש ויזה לארה"ב

חידוש ויזה לארה"ב

אתם מתכננים נסיעה לארצות הברית וזוכרים שיש לכם ויזה בתוקף בדרכון. אבל עכשיו שאתם מציצים בדרכון אתם מגלים שהדרכון לא בתוקף או שהויזה לא בתוקף? אולי קרה שאינכם מוצאים כלל את הדרכון, שהויזה הושחתה, נגנבה או אבדה? במקרים כאלה עליכם להגיש בקשה לחידוש ויזה לארה"ב. 

באילו מקרים צריך לדאוג לחידוש ויזה לארה"ב?

בין אם מדובר בויזת תייר או ויזת עבודה בארה"ב, במידה ותוקף הויזה שלכם פג, כדאי שתדאגו לויזה חדשה, גם אם הנסיעה הבאה עדיין לא מתוכננת. בגלל שההליך הוא לא קצר, כדאי כבר עכשיו כשגיליתם שתוקף האשרה שלכם פג, לחדש אותו. כך כשיגיע הרגע בו תתכננו לעלות על מטוס לארה"ב, לא תצטרכו לדאוג לויזה חדשה.

אם איבדתם את הויזה, אם היא נגנבה או הושחתה בדרך אחרת, עליכם להגיש בקשה לויזה חדשה. גם אם הויזה שכעת אי אפשר להשתמש בה בשל האובדן או הגניבה עדיין בתוקף, התהליך הוא אותו תהליך של הגשת בקשה לויזה חדשה. העובדה שתיאורטית הויזה שהייתה לכם עדיין בתוקף לא אומרת שתקבלו אישור אוטומטי לויזה כעת.

במקרים שתוקף הדרכון פג אבל הויזה עדיין בתוקף

אל תעשו את הטעות הנפוצה של השחתת הדף בדרכון שפג תוקפו, שבו יש אישור הויזה שלכם. מבחינת אשרת הכניסה שלכם לארה"ב, אם הויזה שלכם עדיין בתוקף אתם יכולים להשתמש בה, גם אם פג התוקף של הדרכון. כל שעליכם לעשות הוא להציג את הדרכון הישן עם הויזה שבתוקף, לצד השימוש בדרכון החדש בעת מעברי הגבול.

קיומה של ויזה בעבר אינו מבטיח אישור אוטומטי של חידוש ויזה

השגרירות האמריקנית מצהירה באון ברור כי אין אישור אוטומטי לויזה חדשה במקרים של ויזה אשר הושחתה, נגנבה או אבדה. כך שיכול להיות שהויזה שהייתה לכם אמנם היתה צריכה להיות בתוקף, אולם אין בכך כדי להבטיח אישור של הויזה החדשה שעליכם לבקש.

מה צריך להכין בעת בקשת חידוש ויזה?

יש להגיש טופס לבקשה לויזה חדשה, לשלם אגרה ולהביא מסמכים נוספים לראיון האישי כמו: דרכונים קודמים עם ויזות לארה"ב, בין אם הן בתוקף ובין אם לא. הכוונה היא גם לדרכונים ישראלים גם לדרכונים זרים אם יש ברשותכם.

בנוסף, אם הויזה נגנבה או אבדה, רצוי מאוד להציג דו"ח משטרתי חתום ומתוארך המעיד ומדווח על מה שארע. אם מה שנגנב הוא הדרכון, עליכם להציג רשימה של כניסות ויציאות ממשרד הפנים. חשוב לוודא איזה סוג ויזה היא הנדרשת לכם ובהתאם לכך להביא את המסמכים הנדרשים ביום הראיון בקונסוליה.

הקפידו על הגשת בקשה לחידוש על פי הכללים

השגרירות האמריקנית מקפידה מאוד על הכללים בכל הקשור להנפקת ויזות חדשות או לחידוש ויזות. התהליכים אינם קצרים ודורשים מכם דיוק בטפסים ובמסמכים שעליכם להביא. דאגו למלא אחר ההוראות המדויקות כדי להבטיח אישור של הויזה אתם מבקשים

התנאים לחידוש ויזה לארצות הברית

אם גם אתם עתידים לטוס בזמן הקרוב לארצות הברית, אך בדיקה מהירה בדרכון שלכם מעידה כי תוקף הוויזה עומד לפוג בקרוב, זה הזמן לגשת לשגרירות ארצות הברית ולבקש חידוש ויזה אשר אורך זמן ועל כן יש לטפל בעניין במהרה. אין ספק כי עצם העובדה שיש בידכם ויזה משנים קודמות עוזרת, אך אין זה אומר שלא תעברו בדיקות נוספות לפני שתקבלו אישור להארכת הוויזה לעוד מספר חודשים או שנים.

מאמר זה נכתב כדי להעניק לכם אינפורמציה מהותית באשר לתהליך חידוש הוויזה לארה"ב בה אתם מחזיקים. ויזה כידוע היא פרט הכרחי לכל אדם אשר מעוניין להיכנס בשעריה של ארצות הברית – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

תהליך חידוש הוויזה

תהליך חידוש הוויזה שהונפקה לכם בעבר ועתידה לפקוע, אינו שונה מהותית מתהליך הוצאת ויזה חדשה ועל כן עליכם להיערך לכך בהתאם הן מבחינת הזמנים והן מבחינה כלכלית. השלב הראשון אותו עליכם לעבור הוא תשלומי האגרה וזאת בכדי להתחיל בתהליך. לאחר שיש בידיכם את התשלום המבוקש, גשו אל אתר האינטרנט של שגרירות ארצות הברית והורידו את הטפסים המבוקשים אל מחשבכם והחלו למלא אותם.

הטפסים ימולאו בשפה האנגלית ועל כן אם ידועה לכם בעיה בקריאת השאלות או בכתיבת התשובות בשל קשיים בשפה, בקשו מחברים או מכרים לסייע לכם בתהליך מילוי הטפסים. במידה ואין לכם חברים אשר יכולים לעזור, ישנן חברות רבות אשר מעניקות את השרות תמורת תשלום ידוע מראש ולעיתים שווה לשלם סכום זה מלהיתקל בבעיות בעתיד בשל אי הבנת השאלה, בעיות אשר עלולות לעלות לכם סכום גבוה יותר מזה שתשלמו לחברה בה תעזרו.

לאחר הגשת הטפסים תתבקשו להגיע לראיון בשגרירות. בראיון תשאלו שאלות באשר למטרת הביקור, מצבכם המשפחתי ועוד.

שימו לב כי לטופס אותו מלאתם תתבקשו לצרף מסמכים שונים בין היתר תלושי שכר ועוד. את התהליך כולו יש לבצע בקפדנות יתרה משום שהוא זה אשר ישאיר את החותמת המאשרת לכם להיכנס לגבולות ארצות הברית.

אין מקום לטעויות

בתהליך חידוש הוויזה אין מקום לטעויות, משום שסירוב אחד יכול לגרור לא מעט בעיות, אותן לא בטוח תצליחו לפתור בעתיד. אם אתם לא בטוחים כיצד ראוי ונכון לבצע את התהליך גשו לקבל עזרה מחברה המתמחה בתהליך, עזרה אשר תחסוך לכם זמן יקר, תמנע מטעויות ותבטיח במאת האחוזים את קבלת הוויזה המהווה אישור כניסה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.