הטפסים שעליכם להכין

הטפסים שעליכם להכין לשם בקשת ויזה לארה"ב

התהליך של הוצאת ויזה לארה"ב עלול להיות מייגע וארוך. העניין הוא שמוכרחים לנהל אותו בקפדנות כפי שמורה השגרירות האמריקנית. טעויות שלכם בהגשת המסמכים והטפסים הנדרשים עלולות לעלות לכם ביוקר,

או ליתר דיוק, בסירוב לויזה. הנה מדריך קצר לטפסים שאתם נדרשים למלא בדרך לאשרת הכניסה לאמריקה.

איך מתחילים עם התהליך?

תחילה עליכם למלא טופס בקשה לויזה הנקרא DS-160. זהו טופס פרטים אישיים שחשוב מאוד למלא באופן מדויק. על גבי הטופס תצטרכו לציין גם לאיזה סוג ויזה למקרים בדיוק אתם זקוקים: תייר, סטודנט, עסקים וכד'. כל סוג ויזה כזה דורש טיפול אחר מצד השגרירות האמריקנית, וכל סוג ויזה כזה גם נחלק לקטגוריות משנה. כך למשל, ויזות עבודה מסוגים שונים דורשות גם מילוי טפסים מאת המעסיק.

דוגמאות לטפסים שונים שעליכם למלא לפי סוגי הויזה השונים

הטופס הכללי שעליו דובר בפסקה הקודמת הוא הבסיס לכל הטפסים האחרים. השגרירות האמריקנית דורשת מכם עוד טפסים ומסמכים רבים ומגוונים בהתאם לויזה שאותה אתם מבקשים. הסיבה לכך היא שהממשל האמריקני רוצה לוודא שאינכם מתכוונים להישאר בארה"ב מעבר למה שאושר לכם בויזה וכי תחזרו לישראל להמשך החיים שלכם.

ויזת תייר תדרוש מכם להביא מסמכים ואישורים המעידים על כך שאינכם מתכוונים להשתקע בארה"ב. באם אתם עצמאיים, תצטרכו להציג תדפיס חשבון בנק שלכם ומכתב מרו"ח המפרט את סוג העסק שלכם ואת המחזור שלו. באם אתם שכירים תצטרכו להציג 3 תלושי משכורת אחרונים ותדפיס של חשבון הנק שלכם.

ויזת סטודנט דורשת הצגת טפסים שמילא מוסד הלימודים בארה"ב אליו עתיד להגיע הסטודנט. תצטרכו להוכיח בעזרת מסמכים מסוימים כי יש לכם היכולת לכלכל את עצמכם וכי אכן נרשמתם למוסד הלימודים.

באם מטרת הנסיעה שלכם אינה תיירות אלא עסקים, תצטרכו להמציא מסמכים המאשרים זאת. לגבי שכירים: מכתב רשמי מהמעסיק המציין את המטרה שלשמה אתם נוסעים, כמה זמן הוקצב לנסיעתכם וכד'. לגבי עצמאיים: תצטרכו לצרף אישור של רישיון העסק, מכתב המגדיר מה תפקידכם ולשם מה הנסיעה.

נסיעה בעת השירות הצבאי תדרוש מכם להציג מסמך מהמפקד הממליץ על הנסיעה ועל אישורה, תצלום תעודת החוגר עם פרטי יתרת זמן השירות שלכם וכד'.

באם אתם נוסעים לבקר קרובי משפחה תצטרכו להציג במקרה הצורך אישור על מגורים שלהם בארה"ב, למשל במקרה של הורה המבקר את ילדו שגר שם.

בתוספת לכל האמור ולטפסים הנקובים על ידי השגרירות

השגרירות האמריקנית תעשה הכול כדי לא לאשר ויזה למי שהיא אינה בטוחה בכשרות המניעים לבקשתה. או במילים אחרות, הקונסוליה לא תהסס לסרב אשרת כניסה למי שהיא חושדת שלא ירצה לחזור לארץ. לכן, מומלץ שתביאו אתכם לראיון בקונסוליה גם מסמכים אחרים שברשותכם שמעידים על כוונתכם לחזור. לדוגמא: אישור על משכנתא או השכרת דירה, מכתב מקרובים או חברים המזמינים אתכם לביקור, דירה שבבעלותכם בארץ וכד'.

כיצד למלא את הטפסים לבקשת ויזה לארה"ב


ארה"ב הינה אחת מהמעצמות הכלכליות והתרבותיות הגדולות ביותר בעולם ומדי שנה אלפי ישראלים ממתינים שעות בשגרירות ארה"ב במטרה לקבל ויזה לארה"ב. מאמר זה יגולל בפניכם את הדברים החשובים ביותר להם נדרשת שימת לבכם בכל הקשור אל מילוי הטפסים לבקשת הויזה.

טפסים לבקשת ויזה

אם גם אתם החלטתם כי אתם מעוניינים לזכות באותה ויזה מיוחלת לארה"ב, תצטרכו להיכנס אל אתר האינטרנט של השגרירות ולמלא טפסי בקשה לויזה. כאן יש לכם אפשרות למלא טופס אונליין ולשלוח ישירות לשגרירות באמצעות האתר או להוריד את הטפסים אל שולחן העבודה, להדפיס אותם, למלא אותם ולשלוח לשגרירות באמצעות הדואר. יש לקחת בחשבון כי מילוי שגוי או אי מילוי של שדות מסוימים בטפסי הבקשה יכולים להוביל לכך שהבקשה שלכם לראיון או לוויזה תיפסל. אם אתם מרימים כעת עפעף, חשוב לקחת בחשבון כי מדובר במעצמה פדנטית ביותר עם כללי התנהגות שונים לגמרי מכללי ההתנהגות הוותרניים של מדינתנו לגבי דברים מסוימים וכדאי מאוד להראות לשגרירות כי אתם מסוגלים להתאים את עצמכם לכללי ההתנהגות הנדרשים על ידה.

מילוי הטופס – נקודות חשובות

  • טרם מילוי הטופס- חשוב לקחת בחשבון כי תצטרכו לבחור את הקונסוליה בהתאם למקום המגורים שלכם וזאת טרם אתם מתחילים למלא את הטופס. לאחר מכן יש לוודא כי אתם מתחילים למלא טופס הנקרא טופס DS-160, שכן זהו טופס הבקשה הסטנדרטי להוצאת ויזה לארה"ב.
  • שפה- חשוב לדעת כי הטופס אותו אתם ממלאים נכתב בשפה האנגלית וכי גם אתם צריכים למלא את כל הפרטים בשפה זו. ניתן לעלות עם העכבר על סימן השאלה (עזרה) ולראות את התרגום לעברית. אם אינכם מבינים אנגלית עסקית והתרגום אינו נהיר לכם, היעזרו בחבר, הורה או מישהו מקצועי שיודע את השפה ויכול לעזור לכם לפתור את בעיית ההבנה. זה לא הזמן להתבייש או לחסוך בכספים, שכן שגיאה או אי מילוי שדה בטופס יכול להוביל לשלילת הבקשה.
  • מילוי אונליין- יש לכם אפשרות למלא את הטופס באינטרנט ולשלוח אותו באמצעות האתר של השגרירות או להוריד אותו לשולחן העבודה, להדפיס אותו, למלא ולשלוח בדואר. אם החלטתם למלא את הטופס בצורה מקוונת יש לקחת בחשבון כי מדי 20 דקות הטענת הטופס מתחדשת ואם לא תשמרו את הנתונים ותרשמו בתחילת התהליך את קוד הזיהוי של הטופס, כל האינפורמציה שכתבתם תיעלם ותצטרכו למלא אותו מחדש.
  • שליחה- חובה לשלוח את הטופס עד שלושים יום מאותו יום בו הוא הוקצה לכם באתר השגרירות.
  • עזרה חיצונית – חשוב לדעת כי ישנן חברות אשר מציעות שירותי מילוי טפסי בקשה של ויזה לארה"ב. כאן ניתן לבחור למלא את הטופס בשפה העברית ואנשי החברה יתרגמו את הנתונים לאנגלית בטופס המתאים.