כמה עולה ויזה לארה"ב

כמה עולה ויזה לארה"ב

אם שמעתם כי העלות של תהליך הוצאת ויזה יקרה מאוד ולכן כדאי לכם להתחיל בתהליך זה רק בחודש בו יש לכם כמה אלפי שקלים לבזבז, קרוב לוודאי ששמעתם גוזמא. ניתן לומר כי העלות של הוצאת ויזה אינה זולה, אך בהחלט לא עולה אלפי שקלים. מאמר זה יכין אתכם לסכום המדויק אותה תצטרכו להוציא מחשבון הבנק שלכם לשם תהליך אישור אשרת כניסה לארה"ב.

עלות תהליך ויזה לארה"ב

חשוב לקחת בחשבון כי תהליך הוצאת ויזה לארה"ב יכולה להימשך זמן רב ולכן חשוב מאוד לדעת כי העלות לא נמדד רק בכסף אלא גם בזמן יקר. השלב הראשון אותו תצטרכו לבצע יהיה מילוי ושליחה של טופס בקשה לויזה. צעד זה יעשה על ידי כניסה לאתר השגרירות של ארה"ב, מילוי הטופס באופן מקוון ושליחתו. לאחר קבלת האישור כי הוא נשלח בצורה תקינה תוכלו להמשיך לשלב הבא.

קובעים ראיון בשגרירות או בקונסוליה

התשלום יעשה על ידי כניסה לאתר של שגרירות ארה"ב (חשוב לדעת כי לקונסוליה יש אתר שונה ואם אתם מתגוררים בירושלים ומעוניינים לבוא לראיון בקונסוליה הממוקמת בירושלים, יש לשלם את האגרה לראיון באתר של הקונסוליה), ותשלום באמצעות כרטיס אשראי. נכון להיום העלות של אגרת ויזת תייר לארה"ב היא 160 דולרים, אך יש לבדוק ישירות דרך אתר השגרירות ביום בו אתם מעוניינים לשלם, כי המחירים משתנים מדי תקופה. העלות תמיד תקבע בהתאם לסוג הויזה אותה אתם מבקשים וניתן להוריד את השובר באתר ולהדפיס אותו ולאחר מכן לשלם במזומן בדואר ישראל. לאחר אישור תשלום תוכלו להמשיך ולקבוע תור לראיון בתאריך המתאים לכם. חשוב לקחת בחשבון כי תשלום האגרה יהיה תקף לשנה אחת ובקשה אחת.

עלויות שונות לסוגים שונים

יש לקחת בחשבון כי עלות הויזה משתנה בהתאם לסוג שלה. בשנה האחרונה העלויות של הויזות לארה"ב התייקרו ביותר מעשרה אחוזים ועומדות על התעריפים הבאים:

  • ויזת תייר- וכל ויזה אשר אינה למטרת הגירה תעלה לכם 160 דולרים. ויזת B1-B2.
  • ויזות מסוג Q,O,P,H,L ו- R-  האגרה של ויזות אלו המיועדות לעובדים זמניים וכן לחניכים היא 190 דולרים.
  • ויזה מסוג E- עלות האגרה היא 270 דולרים. ויזה מיועדת למשקיעים וכן לסוחרים.
  • ויזה מסוג K- העלות של ויזה מסוג זה הינה 240 דולרים.

לסיכום, עלות הויזה תלויה בסוג האשרה בה אתם מעוניינים. ככל שהביקור בארה"ב יהיה זמני יותר כך גם תשלמו פחות והפרוצדורה תהיה קצרה יותר. במקרים של עסקים במדינה, השקעות, הגירה ועבודה זמנית הוויזה תעלה לכם יותר וקרוב לוודאי שהפרוצדורה תהיה ארוכה יותר.

כיצד להוציא ויזה לארה"ב

 בין אם אתם סטודנטים, מרצים, אנשי עסקים או אנשים שרוצים לטייל בארצות הברית, עליכם להנפיק אשרת כניסה למדינה זו. תהליך אישור הויזה נקבע על ידי שגרירות ארה"ב וכולל כמה שלבים שעליכם לעבור בקפדנות. הנה מורה נבוכים ראשוני.

סוגי ויזה לארצות הברית

אשרות כניסה לביקור נחלקות לכמה סוגי משנה כמו: ויזה למטרת תיירות, לימודים ועסקים. כל סוג ויזה כזה נחלק לקטגוריות משנה וכשאתם מגישים את בקשת האשרה עליכ לדייק ככל האפשר בציון מטרת הנסיעה.

איך מגישים בקשה לויזה?

טופס: ככלל, כל מבקשי הויזה צריכים למלא טופס בקשה: DS-160 שניתן למצוא אותו באתר השגרירות האמריקנית. כל נוסע נדרש במילוי טופס משלו, גם אם מדובר בקטינים.

ראיון:כל מועמד לקבלת ויזה בין הגילאים 14 ל-80 נדרש לקבוע ראיון עם הקונסוליה. יש הכרח לקבוע את מועד הראיון מראש. מבקשים מתחת לגיל 14 ומעל 80 פטורים מראיון. אלה ישלחו אישור על תשלום האגרה ואת וטופס הבקשה לשגרירות בעזרת UPS.

ילדים מתחת לגיל 14פטורים כאמור מראיון אצל הקונסול. הם רשאים לשלוח המסמכים דרך UPS רק אם לפחות אחד מהוריהם מחזיק או החזיק בויזה לארה"ב או שיש ברשותו דרכון המאפשר לו לקבל פטור מויזה. יש להוסיף לבקשה לויזה מכתב החתום על ידי שני ההורים, המאשר כי שניהם מבקשים הנפקת ויזה לילדם. באם אין לאף אחד מההורים ויזה בתוקף והילד לא טס עימם, יש להוסיף לבקשה גם צילום של הויזה של המבוגר אשר מלווה את הצעיר וצילומים של העמוד הראשון של שני דרכוני הורי הילד.

  • תשלום אגרה:יש לשלם אגרה לבקשת הויזה באמצעות כרטיס אשראי דרך אתר האינטרנט או באמצעות שובר תשלום שיבוצע בדואר ישראל.
  • קביעת תור לראיון: לא ניתן להגיע לראיון בקונסוליה שלא נקבע מראש. קביעת התור תיעשה דרך האינטרנט או באמצעות הטלפון.

המסמכים שיש להביא לראיון

בהגיעכם לקונסוליה לשם ראיון, עליכם להיאזר באורך רוח מכיוון שעלול להיות זמן המתנה ארוך במקום. אסור להיכנס עם טלפון סלולרי, תיק גב וכד'. הוראות כללי ההתנהגות במקום מופיעות באתר האינטרנט של השגרירות ויש להקפיד עליהן.

יש להביא לראיון את האישור על מילוי טופס הבקשה DS-160. בנוסף, יש להביא את האישור על תשלום האגרה. יש לצרף מכתב הזמנה לראיון ותמונה צבעונית בגודל5 ס"מX5 ס"מעל רקע לבן, באיכות טובה. חשוב לצרף את הדרכון הנוכחי וגם דרכונים קודמים שכבר אינם בתוקף. בהתאם לסוג ויזת המבקרים שאותה אתם מבקשים תתבקשו לצרף מסמכים ספציפיים.

הוצאת ויזה לארה"ב

תהליך הוצאת הויזה עלול להיות מייגע וארוך אולם הוא מצריך טיפול דקדקני מצדכם כדי לא להכשיל את המטרה שהיא: אישור כניסה לארה"ב. טעויות בהליך עלולות לעלות לכם ביוקר בכך שלא תאושר לכם הויזה הרצויה.