לקראת הראיון – הוצאת ויזה לארה"ב

ראיון – הוצאת ויזה לארה"ב 

בקשת ויזה לארצות הברית כרוכה בזימון שלכם לראיון אישי בשגרירות. שם, יחד עם בחינת טופס הבקשה לויזה וטפסים ואישורים נוספים שתביאו איתכם, תעברו ראיון אישי שבסופו יחליט הקונסול אם בקשתכם אושרה או סורבה. הכניסה לשגרירות ארצות הברית מותרת לבקש הבקשה בלבד, למעט הורים אשר מלווים ילדים קטינים. להלן תיאור ההליכים בשגרירות והכנה לראיון.

Icon _info Notice ראיון אישי – מה צריך לדעת

שגרירות ארצות הברית בישראל ממוקמת בתל אביב, רחוב הירקון 71. עם הגיעכם לשגרירות תעברו בדיקה בטחונית. ילדים עד גיל ארבע עשרה לא נדרשים להגיע פיסית לשגרירות והוריהם יכולים להגיש את הבקשה לויזה עבורם. בעת הביקור בשגרירות ישנם דברים האסורים בתכלית האיסור להכנסה למקום.

מה אסור:תיקים ותיקי גב, מזוודות, ציוד אלקטרוני הכולל מכשירי טלפונים סלולריים, נוזלים ותרסיסים מכל סוג שהוא, גפרורים ומתים וכן כלי נשק מכל סוג שהוא.

מה מותר:מעטפות או שקיות ניילון למסמכים, המסמכים עצמם כולל דרכון, מפתחות לרכב ולבית, כלי כתיבה. חשוב לזכור כי אם הגעתם עם תיק גב גדול ועמוס לא תוכלו לאחסן אותו בשגרירות ואין היא אחראית לגורלם של החפצים שלכם, האסורים להכנסה.

Icon _info Notice הערה חשובה:

לאחר הבידוק הבטחוני תתבקשו להציג את טופס הבקשה לויזה ואת הזימון שקיבלתם לראיון. פרטיכם יעבור אימות. נציג מטעם השגרירות ילווה אתכם למחלקת הויזות שם ייבדק טופס הבקשה לויזה DS-160. אם מולאו הפרטים כראוי יוחזרו לכם הטופס והדרכון ותגיעו לעמדת טביעת האצבעות. החוק האמריקני מחייב מתן טביעת אצבעות הנלקחות מכל עשר האצבעות שלכם. חוק זה חל על מועמדים מגיל 14 ועד 79 שנה. לאחר לקיחת טביעות האצבעות תגיעו לעמדת הראיון האישי לויזה.

Icon _info Student Job מתראיינים

 הראיון מתבצע מול קונסול אמריקני. רובם דוברי עברית ולעתים גם שפות נוספות, ביניהן רוסית, ספרדית, ערבית בנוסף לשפת האם שלהם, אנגלית. משך הראיון הוא מספר דקות. במהלך הראיון תתבקשו להשיב על הסיבות בגינן ברצונכם להגיע לארצות הברית. כבר בתום הראיון תקבלו, לרוב, תשובה מהקונסול בעל פה, שתבשר לכם אם בקשתכם אושרה או נדחתה. אם אושרה בקשתכם, יישארו הדרכון שלכם והטפסים הנלווים לבקשה בשגרירות ארצות הברית. זאת לצורך הנפקת הויזה. במידה והקונסול יחליט כי יש צורך באישורים נוספים טרם מתן הויזה, הוא ישיב לכם את דרכונכם עד שתגיעו לראיון שני עם אותם המסמכים.כמו כן יסביר לכם הקונסול מה ההליכים הנהוגים ומה נדרש מכם.

Icon _info Flag מקבלים ויזה

מועמדים שבקשתם אושרה, יקבלו את דרכונם בחזרה באמצעות חברת שליחים בתוך כחמישה ימי עבודה מיום הראיון. בקשות אשר עוכבו מסיבות שונות עלולות להשאר בשגרירות כחודש ימים ואף יותר. לכן, אם יש לכם עבר של מעצרים בארץ או בארצות הברית, או אתם במעמד העלול ליצור בעיה, מומלץ להגיע כבר לראיון הראשון מצוידים במסמכים רלוונטיים, מאחר ועליכם חלה חובת ההוכחה. בכל מקרה ההמלצה היא לא לרכוש כרטיסי טיסה ולא לתכנן את הנסיעה טרם קבלת הויזה. נתון חשוב נוסף: אם בקשתכם סורבה, לא תקבלו חזרה את אגרת הבקשה לויזה ששילמתם.

שגרירות ארה"ב בישראל

אזרחים ישראליים נדרשים להוציא ויזה (אשרת כניסה) לשם ביקור בארצות הברית. הנפקת ויזה לביקור בארצות הברית היא תהליך בירוקרטי הדורש דיוק בפרטים ובהגשת טפסים מסוגים שונים. בסוף התהליך יתקיים ראיון בין מגיש הבקשה לקונסול, כשלב אחרון לפני אישור הויזה.

מי מטפל בנושא ויזות בשגרירות ארה"ב?

שגרירות ארצות הברית נמצאת ברח' הירקון 71 בתל אביב. לשגרירות ולעומד בראשה תפקידים רבים ומגוונים הקשורים ליחסים שבין ארה"ב וישראל. אחת מהמחלקות, המחלקה הקונסולרית, היא האחראית על מתן אשרות כניסה לאנשים פרטיים ולעסקים, שמטרתם ביקור בארצות הברית (להבדיל ממטרת הגירה). שירותים קונסולריים ניתנים בבניין השגרירות בתל אביב או בבניין הקונסוליה הכללית של ארה"ב, הנמצאת בירושלים. בירושלים בלבד מטופלות בקשות לויזה לשם הגירה.

האם כל אזרח ישראלי חייב באשרת כניסה לארצות הברית?

התשובה עקרונית היא חיובית. עם זאת, יש מקרים בהם אזרח ישראלי זכאי לקבל פטור מויזה, כמו במקרים של אזרחות נוספת של מדינה שאזרחיה לא נדרשים לויזה כזאת. כדי לבדוק זכאות לפטור מויזה יש לפנות לשגרירות האמריקנית.

תהליך הנפקת ויזה למבקרים לארצות הברית

באמצעות השירותים הקונסולריים ניתן לבקש אישור לויזה לשם ביקורים קצרים בארה"ב, למטרות פרטיות או למטרות עסקים. כל מבקש אשרה נדרש למלא טופס DS-160. אזרחים בין הגילאים 14 ל-80 נדרשים להגיע עם הטופס המלא לראיון אצל הקונסול. חשוב לקבוע מראש את מועד הראיון שכן ללא קביעה מראש הראיון לא יתקיים. מבקשי אשרה שהינם צעירים מ-14 או מבוגרים מ-80 אינם נדרשים להגיע לראיון. משלוח הטפסים והחזרת הדרכון מהקונסוליה יעשו בעזרת חברת UPS. ההליך בעבור צעירים מתחת לגיל 14 שונה באם מדובר בילדים שנוסעים עם הוריהם, ילדים שאינם נוסעים עם הוריהם ולפחות אחד מהם מחזיק בויזה לארה"ב או ילדיםשאינם נוסעים עם הוריהם ואין לאף אחד מהם אשרת כניסה לארה"ב. בכל מקרה, לקונסול יש הזכות להזמין אליו כל מבקש אשרה לראיון אישי לאחר הגשת הבקשה, אם הוא רואה בכך לנכון. מעבר לטופס ולראיון, יש לשלם אגרה בעבור הטיפול בבקשה לויזה. מבקשי ויזות אשר אינם מגיעים לראיון יצטרכו לשלם את האגרה ולשלוח אישור על כך ביחד עם הבקשה.

סוגי ויזה עיקריים שאינם ויזות לשם הגירה

ויזה לתיירות, עסקים, לימודים ועבודה. כל סוג אשרה כזה נחלק לכמה קטגוריות משנה.

נהלים קפדניים בשגרירות ארצות הברית

השגרירות האמריקנית ידועה בשמירה אדוקה על נהלים קפדניים. דאגו למלא אחר ההוראות בדיוק כדי שתוכלו לקבל את האישור המיוחל. הנהלים הקפדניים קשורים מחד לנוהל הגשת הבקשה, למסמכים שיש להגיע איתם לראיון וכד' ומאידך, לכללי התנהגות בבניין השגרירות עצמו. כדאי מאוד להיכנס לאתר האינטרנט של השגרירות לפני הגיעכם לשם על מנת לדעת מה מצופה מכם ומהם האיסורים בהיותכם בבניין. עבירה על האיסורים עלולה לעלות לכם באישור הויזה שאותה אתם מבקשים.

המלצות שימושיות לראיון האישי בשגרירות ארה"ב

שנים רבות ניתן לשמוע עצות והמלצות בדבר התשובות המתאימות והנכונות ביותר בעת הראיון האישי לקבלת ויזה בארצות הברית. מאמר זה ינפץ מספר מיתוסים קיימים ויעניק לכם מספר רעיונות אשר יכולים לשמש אתכם בצורה הטובה ביותר בעת הראיון.

ראיון אישי בשגרירות ארה"ב

אם החלטתם כי אתם מעוניינים לקבל ויזה לארה"ב. מילאתם את טופס הבקשה הארוך בשפה האנגלית, שילמתם את האגרה לוויזה, הצטלמתם וקבעתם תור לראיון קרוב לוודאי שניסיתם למצוא כל פיסת מידע אשר תעזור לכם לדעת מה הן השאלות אשר תישאלו בראיון וכיצד ניתן לעבור את הראיון בשלום ולקבל את אותה ויזה מיוחלת.

ראיון לויזה – הכנה מקדימה

  • מסמכים- יש להקפיד ולהביא את כל המסמכים הדרושים ביום הראיון, דבר הכולל את טופס הבקשה, תמונות, תלושי שכר, מסמכים רפואיים וכל טופס אשר נדרש מכם על ידי השגרירות וטפסים אשר יוכיחו כי יש לכם משפחה, ילדים, עבודה קבועה או שאתם סטודנטים ולכן אינכם מתכוונים להגר לארצות הברית.
  • חפצים- יש לקחת בחשבון כי נהלי הביטחון קפדניים וכי יש איסור על הכנסת חפצים מסוימים לשגרירות. אם אתם מתכננים להביא לפטופ, אייפד, סמארטפון, מצית או גפרורים ועוד, וותרו על העניין. אם דברים אלו חיוניים לכם לאחר הראיון, יש אפשרות לאפסן אותם במקום ספציפי בשגרירות וזאת  תמורת תשלום.

אנחנו נשארים בארץ – הוכיחו זאת

המטרה של הראיון היא להוכיח לנציגי השגרירות כי אינכם מתכננים להגר אל ארצות הברית או להישאר שם בצורה לא חוקית. לכן, חשוב מאוד להביא תלושי שכר ומכתב מהמעסיק שלכם המעיד כי אתם עובדים אצלו תקופה ארוכה וכי הוא מתכנן להעסיק אתכם גם לאחר תקופת הנופש שלכם בארה"ב. דו"ח חשבון העו"ש שלכם ודירות מגורים אשר בבעלותכם יעזרו גם כן וכמובן הוכחה כי אתם מעוניינים לצאת אך ורק לטיול אשר תכננתם מראש בארה"ב. כל אלו יעזרו לכם במהלך הראיון.

כללי לבוש והתנהגות בעת הראיון

יש לזכור כי מדובר בראיון אשר אורך מספר דקות ומכריע באם תקבלו ויזה לארה"ב או לא. כאן, חשוב מאוד להגיע אל הקונסוליה או השגרירות בלבוש מסודר, מסורקים וללא פירסינג ים מיותרים על הפנים, עגילי ענק, איפור שחור כבד ועוד מיני סממנים אשר מאפיינים אתכם כאשר אתם מעוניינים למשוך תשומת לב, השגרירות של ארה"ב היא לא המקום המתאים וכאן המראיין לא יתלהב להעניק ויזה לחריגים. בנוסף, חשוב לחייך במהלך הראיון, לענות נקודתית על השאלה ובצורה הקצרה ביותר, לענות תשובות הגיוניות, לא להתחיל ולהסביר מהן הדעות הפוליטיות שלכם ומדוע ישראל אינה משרתת את אזרחיה, לנסות להתחיל כל תשובה בצורה חיובית ולהותיר רושם של אנשים יציבים, בעלי עבודה קבוע, אשר לומדים או מנהלים חיי משפחה מסודרים בישראל. בנוסף, ההמלצה היא לא להתנדנד במהלך הראיון, לא לשים את הידיים בכיסים כאילו יש לכם מה להסתיר, לא לצעוק, לא לשלב ידיים ולא לקטוע את המראיין.