האם קיים קושי בהוצאת ויזה לארצות הברית

לא קיים קושי אלא מדובר בנושא מורכב בירוקרטית ועם תנאים מאד ברורים אך נוקשים. ארצות הברית מנסה למנוע כניסתם של מהגרים בלתי חוקיים אליה, ולכן ההקפדה היתרה. חשוב למלא את הטפסים בכנות ובמדויק, על מנת למנוע בלבולים או סירוב לבקשת הויזה.

מדוע להשתמש בשירותי ההתאחדות?

להתאחדות סוכני הנסיעות יש נסיון של למעלה משלושים שנה בתחום הטיפול בויזות לארצות הברית. בזכות ניסיון זה והוותק המקצועי הרב, מכירה ההתאחדות היטב את תנאי ודרישות הקונסוליה, המשתנים מעת לעת, את ההקפדה על המסמכים הרלוונטיים כדי למנוע זמן המתנה יקר, ואת הדרכים לקצר הליכים במקרים של בקשות דחופות לויזה. לקוחות החברה מקבלים טיפול מהיר, מקצועי ואמין ביותר, תוך ליווי הלקוח מרגע הפנייה ועד לרגע קבלת הדרכון בחזרה ובתוכו הויזה המיוחלת.

בקשתי לויזה סורבה. האם אני יכול להגיש בקשה שוב?

כן. אין הגבלה על מספר הפעמים שבאפשרותך להגיש בקשה לויזה. עם זאת, ללא הוכחות חדשות לקשרים חברתיים, משפחתיים וכלכליים חזקים, אשר יראו את מחויבותך לחזור לישראל לאחר טיול קצר בארה"ב, אין סיבה להגיש בקשה לויזה בפעם השנייה. כמו כן, המועמדים לויזה נדרשים לשכנע את הקונסול האמריקאי כי בכוונתם לעמוד בתנאי הויזה שאושרה להם. לפני הגשת הבקשה שוב יש להמתין עד שיהיו ברשותך הוכחות חדשות שיצביעו על קשריך לארץ ו/או על כוונתך לעמוד בתנאי הויזה. מומלץ להמתין לפחות שנה לפני הגשת הבקשה שוב.

ביקשתי ויזה ונעניתי בסירוב. מדוע איני יכול לקבל את הכסף ששילמתי?

התשלום ששולם הוא תשלום אגרה לבקשה לויזה. סכום זה מכסה את הטיפול בבקשה, ללא קשר אם היא אושר או תידחה. התשלום נגבה מכל מקום בעולם. לא רק זאת, אם בקשתכם נענתה בשלילה והחלטתם להגיש בקשה בשנית, תדרשו לשם את האגרה בפעם השנייה.

מדוע לא אמרו לי שלא אקבל ויזה כשהתקשרתי?

כל בקשה לויזה נבחנת באופן מעמיק וההחלטה מתקבלת עבור כל בקשה בנפרד. מאחר ולא ניתן לקבל את כל העובדות הנחוצות לקבלת ההחלטה, מבלי לראות את דרכונך ואת המסמכים הנוספים שלך, אין באפשרותנו לומר לך בשיחת טלפון האם אתה זכאי לויזה. ניתן למצוא מידע כללי בנוגע לתהליך הבקשה לויזה ובנוגע לאילו מסמכים עשויים לסייע למועמד לויזה להוכיח את זכאותו לויזה במערכת המידע הטלפונית, באתר האינטרנט ואצל סוכני הנסיעות. עם זאת, אין אפשרות להבטיח את זכאותך לויזה מראש.

מהו SEVIS ?

מדובר במערכת אינטרנטית המשמשת למעקב אחרי סטודנטים ובמקרים במסגרת תוכנית חילופי סטודנטים וחילופי מבקרים. המערכת מעודכנת בכל המידע הנדרש על פעילות הסטודנטים במהלך שהותם בארצות הברית, כמו עדכון אירועים הצפויים להתרחש וכל מידע רלוונטי אחר. מידע זה מעודכן באמצעות האינטרנט על ידי יוזמי תוכנית חילופי המבקרים ונמסר למשרד החוץ ולמשרד לבטחון פנים.

מהו ESTA?

זהו אישור נסיעה אלקטרוני. אישור זה נדרש לאזרחים אשר ברשותם דרכון ביומטרי (עם שבב אלקטרוני בתוכו) ואשר שייכים לאחת המדינות הנמצאות בתוכנית הפטור מויזה. תוכנית זו מאפשרת לאותם מחזיקי דרכון להכנס לארצות הברית ללא ויזה, ובתנאי שמטרת נסיעתם היא טיול או נסיעת עסקים. במקרה ולא קיבלתם אישור נסיעה באמצעות ESTA, יהיה עליכם ליצור קשר עם השגרירות ולקבוע תור לראיון אצל הקונסול. פרטים נוספים תוכלו למצוא ב  http://hebrew.israel.usembassy.gov.