איך מוציאים ויזה לארה"ב

כיצד להוציא ויזה לארה"ב

 בין אם אתם סטודנטים, מרצים, אנשי עסקים או אנשים שרוצים לטייל בארצות הברית, עליכם להנפיק אשרת כניסה למדינה זו. תהליך אישור הויזה נקבע על ידי שגרירות ארה"ב וכולל כמה שלבים שעליכם לעבור בקפדנות. הנה מורה נבוכים ראשוני.

סוגי ויזה לארצות הברית

אשרות כניסה לביקור נחלקות לכמה סוגי משנה כמו: ויזה למטרת תיירות, לימודים ועסקים. כל סוג ויזה כזה נחלק לקטגוריות משנה וכשאתם מגישים את בקשת האשרה עליכ לדייק ככל האפשר בציון מטרת הנסיעה.

איך מגישים בקשה לויזה?

טופס: ככלל, כל מבקשי הויזה צריכים למלא טופס בקשה: DS-160 שניתן למצוא אותו באתר השגרירות האמריקנית. כל נוסע נדרש במילוי טופס משלו, גם אם מדובר בקטינים.

ראיון:כל מועמד לקבלת ויזה בין הגילאים 14 ל-80 נדרש לקבוע ראיון עם הקונסוליה. יש הכרח לקבוע את מועד הראיון מראש. מבקשים מתחת לגיל 14 ומעל 80 פטורים מראיון. אלה ישלחו אישור על תשלום האגרה ואת וטופס הבקשה לשגרירות בעזרת UPS.

ילדים מתחת לגיל 14פטורים כאמור מראיון אצל הקונסול. הם רשאים לשלוח המסמכים דרך UPS רק אם לפחות אחד מהוריהם מחזיק או החזיק בויזה לארה"ב או שיש ברשותו דרכון המאפשר לו לקבל פטור מויזה. יש להוסיף לבקשה לויזה מכתב החתום על ידי שני ההורים, המאשר כי שניהם מבקשים הנפקת ויזה לילדם. באם אין לאף אחד מההורים ויזה בתוקף והילד לא טס עימם, יש להוסיף לבקשה גם צילום של הויזה של המבוגר אשר מלווה את הצעיר וצילומים של העמוד הראשון של שני דרכוני הורי הילד.

  • תשלום אגרה: יש לשלם אגרה לבקשת הויזה באמצעות כרטיס אשראי דרך אתר האינטרנט או באמצעות שובר תשלום שיבוצע בדואר ישראל.
  • קביעת תור לראיון: לא ניתן להגיע לראיון בקונסוליה שלא נקבע מראש. קביעת התור תיעשה דרך האינטרנט או באמצעות הטלפון.

 

המסמכים שיש להביא לראיון

בהגיעכם לקונסוליה לשם ראיון, עליכם להיאזר באורך רוח מכיוון שעלול להיות זמן המתנה ארוך במקום. אסור להיכנס עם טלפון סלולרי, תיק גב וכד'. הוראות כללי ההתנהגות במקום מופיעות באתר האינטרנט של השגרירות ויש להקפיד עליהן.

יש להביא לראיון את האישור על מילוי טופס הבקשה DS-160. בנוסף, יש להביא את האישור על תשלום האגרה. יש לצרף מכתב הזמנה לראיון ותמונה צבעונית בגודל5 ס"מX5 ס"מעל רקע לבן, באיכות טובה. חשוב לצרף את הדרכון הנוכחי וגם דרכונים קודמים שכבר אינם בתוקף. בהתאם לסוג ויזת המבקרים שאותה אתם מבקשים תתבקשו לצרף מסמכים ספציפיים.

הוצאת ויזה לארה"ב

תהליך הוצאת הויזה עלול להיות מייגע וארוך אולם הוא מצריך טיפול דקדקני מצדכם כדי לא להכשיל את המטרה שהיא: אישור כניסה לארה"ב. טעויות בהליך עלולות לעלות לכם ביוקר בכך שלא תאושר לכם הויזה הרצויה.

איזה סוג של ויזה יש להוציא למטרת רילוקשיין

רבים מכם מכירים, כמשוער וכצפוי, את הביטוי "באמריקה – כמו באמריקה". משמעות המשפט, המתמצה בשלוש מלים קצרות שבו, מתוכן מלה אחת שחוזרת פעמיים, מדגישה את היות האמריקנים מסודרים, מדויקים, חסרי פשרות. על תכונה קיבוצית זו עשויי להעיד מגוון סוגי הוויזות השונות הנחלקות על פי מטרת השהייה בארצות הברית.

על מנת לא לתעות ביער הסבוך של האשרות מומלץ, אגב, להסתייע בידע ובמקצועיות של חברה האמונה ומתמחה בייעוץ על אודות הנפקת ויזות נדרשות על פי מטרת הנסיעה והשהייה בארצות הברית.

סביר להניח כי השוני בין סוגי הוויזות הוא אחד האמצעים היותר אפקטיביים למעקב ולבקרה אחרי השוהים ואמצעי לוודא כי המטרה המוצהרת מהווה סיבה להגעתם היא, אכן, הסיבה האמתית.

משנה מקום לא תמיד משנה מזל, ודאי לא בהכרח למזל טוב, אבל אנשים נוסעים לצרכים ולמטרות שונות – לעבודה, לטיול, לעסקים, ללימודים. הוויזות היותר רווחות בשימוש הן ויזות B1 ו- B2 המוענקות למי ששהייתם מוגבלת וקצובה בזמן, בדרך כלל לעסקים או לתיירות.

ויזת L – הוויזה הנחשקת לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

ויזת רילוקשיין או בקיצור, ויזת L היא ויזה שאותה יכולה לבקש רק המעביד. עליו להוכיח כי אתם עובדים נדרשים וכי יש הצדקה וגב כלכלי חזק מספיק להבאתכם. מדובר בסוג ויזה שתקף לעבודה אצל מעסיק אחד, ספציפי, בלבד. היא אינה ניתנת להעברה. הוויזה נחשבת ונחשקת במיוחד גם ואולי בעיקר בשל משך הזמן הארוך – שלוש שנים, שניתן להאריכם עוד בשלוש שנים – שלגביו היא תקפה. יש סוגים נוספים של ויזה מסוג זה, המונפקות למנהלים ולמומחים מקצועיים, שתקפות לפרקי זמן ארוכים יותר – חמש עד שבע שנים.

בשעה טובה, שבה ניתן כבר לשחרר אנחת רווחה, לאחר שהסדרתם את ויזת הרילוקשיין, אתם ודאי נדרשים להתחיל לטפל בנושא המעבר. חברות שילוח מטענים נקראות לא אחת לספק שירותים למי שנדרשים להעתיק את מקום מגוריהם לארצות הברית לתקופה ממושכת.

חברת שילוח מטענים לשירותכם

חברת שילוח בינלאומית מציעה לכם מגוון שירותים לשינוע מטענים ולשילוחם באוויר, בים וביבשה. שימוש בשירותיה של החברה יחסוך לכם זמן, כסף ו…עצבים. לבד מאריזה, משינוע, שילוח ופריקה, החברה תסייע לכם להסדיר את הטיפול מול הרשויות השונות בארץ היעד בכלל ורשויות המכס, האחראיות על שחרור המטען, בפרט.

אנשים שונים עשויים להיזקק להיצע העשיר והמגוון של ארצות הברית במקומות ובזמנים שונים: אמנים, ספורטאים, אנשי עסקים, מנהלי שלוחות של ארגונים בינלאומיים ועוד. במקום לשבור את הראש – חברה מקצועית ומנוסה תסייע לכם להסדיר את הנפקת הוויזה הנדרשת וכך תחסוך לכם טרחה רבה והתרוצצויות תכופות. אם אתם רוצים לטוס בראש שקט, אתם ודאי לא יכולים להרשות לעצמכם לשבור את הראש לפני הטיסה…

בשורה התחתונה: כאשר השהייה שלכם מוסדרת זה מכבר באמצעות ויזת רילוקשיין וכאשר תכולת ביתכם, כל רכושכם, מופקדת בידיה האמונות של חברת שילוח מטענים בינלאומית מקצועית ובעלת ניסיון, אתם יכולים להתחיל להיפרד לשלום ולהתראות מהמכרים ומהידידים שלכם מבעוד מועד, כדי שהם יוכלו לאחות מבעוד מועד את הלבבות השבורים שתותירו כאן לשנים הקרובות. בהצלחה!

ניפוץ מיתוסים נפוצים בקשר להוצאת ויזה לארצות הברית

המאמר הזה עומד לנפץ כמה מיתוסים לגבי הוצאת ויזה לארצות הברית. החל ממיתוס הזמן הארוך להוצאת הויזה, המשך בעלות הגבוהה המצטרפת לעלות הכרטיס והשהייה וכלה בסירוב חוזר וחוזר.  הוצאת ויזה לארצות הברית אינה הכרח לכל מחזיקי דרכוני מדנות העולם. ישראל, לצערנו,  הינה מדינה אשר תושבייה מחוייבים בהוצאת ויזה על מנת להכנס בשערי המדינה בה חלומות אמורים להתגשם. לא מזמן הוגשה הצעה לוותר על הוצאת הויזה לבעלי דרכון ישראלי לתקופה אשר אינה עולה על שישה חודשים, אך הדרך עוד ארוכה עד לאישור ויישום הצעה זו.

בבוא העת להוציא את הויזה מיוחלת, הושרש בנו כי זהו תהליך ארוך ומייגע כמו גם מפחיד והספק הקטן הזה בו נהייה מסורבים אינו מרפה. אך, בשנת 2013 המצב שונה לחלוטין ותהליך הוצאת הויזה הרבה יותר קליל ולבטח מהיר הרבה יותר מהמצופה כמו גם זול מהמצופה. עלות הוצאת הויזה הפופלארית ביותר שהיא ויזת תייר עומדת על כ – 600 שקלים לעמות כפול בשנים עברו.

מתי כדאי להגיש בקשה לויזה

נקודת הזמן המומלצת ביותר להוציא את הויזה היא כמה חודשים טרם הנסיעה וכן, לפני רכישת כרטיס הטיסה. בכדי לקבל את הויזה הנכספת ישנם כמה פרמטרים אשר יעזרו לאישור. כדאי ומומלץ להיות מועסקים באותו מקום עבודה כמה חודשים טובים בכדי להגיש תלוש שכר אחרונים או סטודנט במהלך לימודים. כל זאת בכדי להיות מסוגלים להציג מחוייבות לשוב לארץ ישראל וחוסר נכונות להתשקע בארצות הברית ולהפוך להיות עובד בלתי חוקי.

כמה זמן זה לוקח

בעבר, משך התהליך היה ארוך וקשה, אדם יכול היה לבלות חודשים בהמתנה לראיון בשגרירות או הזדמנות להציג מסמכים מחדש בכדי לקבל אישור. כיום, משך התהליך הקצר ביותר יכול להגיע אף לפחות מחודש ימים. אם יגיע מבקש הויזה מוכן, עם כל המסמכים אשר מולאו בצורה הנכונה וכמובן עם זמינות למועד הראשון הפנוי, ניתן יהיה לסיים הכל במהרה וכל שיוותר יהיה להמתין להגעת הויזה בדואר. כמובן, ישנם מקרים בהם התהליך מתארך באופן בלתי צפוי אך ניתן לקבוע ללא ספק כי השירות אשר מוענק על ידי השגרירות עבר שדרוג מלא ורבים המקרים בהם עובדי השגרירות מוכנים לקבל את מסורב הויזה עוד באותו היום אם יספיק להשיג או לתקן את הטעון שיפור. קיימות כמה נקודות צוואר בקבוק אך גם הן קוצרו באופן משמעותי. הנקודות הן קביעת מועד הראיון ומשך הזמן לקבלת הויזה בדואר אשר יכול להתעכב מעל לצפוי בשל תקלות כאלו ואחרות.

להוציא ויזה לארה"ב כשיוצאים לטיול מאורגן

ארה"ב היא יעד תיירותי שהמון ישראלים רוצים להגיע אליו בייחוד מאחר וארה"ב תמיד נתפסה בעיני התרבות הישראלית כתרבות נחשקת, כזו שיש להתחקות אחריה. ארה"ב ייבאה דברים רבים לתרבות הישראלית כגון האוכל המהיר, הקניונים הגדולים, האייפון, אופנות שונות ועוד. לכן ישראלים רבים רוצים להגיע לארה"ב ולטייל בה.

ארה"ב, בשל  גודלה העצום מציעה מגוון רב של אופציות טיולים, החל מטיולי חוף אל חוף וכלה בטיולים נקודתיים ליעדים ספציפיים כמו למשל ניו-יורק, סן-פרנסיסקו, שיקאגו, סיאטל ועוד. כל אלו הינם יעדים נחשקים במיוחד בשל אופיין השונה של הערים האורבניות הללו והשוני במזג האוויר והאקלים. כך שלמעשה ארה"ב מציעה אפשרויות נופש שונות.

עוד נקודה משמעותית הנזקפת לארה"ב היא חיי התרבות שהיא מציעה, החל מההצגות הנחשבות של ברודווי וכלה בהצגות השעשועים של לאס-וגאס, כך שכמעט כל אחד יכול לבחור לו את הנושא המושך אותו ולמצוא אותו בארה"ב.

אולם, כאשר מתכננים טיול לארה"ב אחד הפרמטרים החשובים שיש לקחת בחשבון הוא תהליך הוצאת הויזה לארה"ב. תהליך הוצאת הויזה מעלה חששות באנשים רבים החושקים לטייל בארה"ב זאת מאחר והשגרירות של ארה"ב מערימה קשיים על הוצאת הויזה ולא מאפשרת לכל אחד להוציא אותה.

פרט שהפך להיות ידוע הוא העובדה שהוצאת ויזה לארה"ב דרך טיולים מאורגנים מקלה על ניהול התהליך. זאת מאחר וטיולים מאורגנים נקבעים על ידי חברת תיירות אשר מסייעת לתיירים בתהליך ההוצאה כמו גם מאפשרת הקלות מסויימות של המטיילים.

טיולים מאורגנים לארה"ב ניתן לקבוע על ידי חברות התיירות השונות המספקות דילים ארטקטיביים הן של טיסות, מקומות לינה ואוטובסים המסיעים את המטיילים לאטרקציות לפי המסלול שנקבע עוד בארץ לאורך הטיול.

לסיכום, ניתן לציין כי אם ברצונכם לטייל בארה"ב כדאי להתייעץ עם חברות התיירות השונות על מנת לקבל מהם את כל האינפורמציה הדרושה בנוגע לעלות טיול מסוג כזה וכמובן במתן סיוע וייעוץ בתהליך הוצאת הויזה לארה"ב.

טוסו להרוויח – הדרך היעילה ביותר להרוויח מעבודה בארה"ב

קיבלת הצעת עבודה משתלמת במיוחד בארה"ב? שוקל לעביר חלק מפעילותך לארה"ב וחושש מפאת הביורוקרטיה והניירת הרבה? אל תסתכן בטיסה ללא ויזה לארה"ב וחשוב מכך אל תוותר על החלום האמריקאי. השירות שלנו יתן לך שקט נפשי וטיסה נוחה ורגועה ללא עבודת הניירת והריצות בין המשרדים השונים.

לא עוד המתנה ארוכה לקבל אשרת עבודה (ויזת עבודה), TOPVISA מסדרת לכם את העניינים והניירת במהירות ובאופן חוקי בהתחייבות !

קשרים ופעילות ענפה בארה"ב – הניסיון שלנו הרווח הנקי שלכם!

קשרים והיכרות עם המשרדים השונים בארה"ב הם הין הכלים המרכזיים ב TOPVISA המאפשרים לנו לתת לכם הלקוחות את השירות הטוב ביותר, המדויק ביותר והמהיר ביותר להשגת אשרות כניסה לאישורי עבודה, נסיעות עסקים וצרכים רבים אחרים באופן המונע טרטור, דחיות חוזרות ונשנות והמתנה ארוכה לתשובה ש"זה עדיין בטיפול".

אנו לוקחים את מלוא הטיפול הכרוך בשיחות עם אנשי מפתח בתחום אשרות הכניסה והמעבר, אשרות עבודה בארצות הברית. ואשרות תיירות ברחבי ארה"ב לאנשים פרטיים ובעלי עסקים המעוניינים להשקיע את עתידם בארה"ב אך פחות מעוניינים בעבודת הניירת הכרוכה בהכנת השטח.

אנו עושים הכל בכדי שהמעבר שלכם יהיה קל ונטול כל עבודת ניירת בתחום הויזה והאשרות- תנו לנו לדאוג במקומכם!

שירותים וסיוע מיוחד לסוכנים ומשרדי נסיעות

סוכן נסיעות, משרד נסיעות, אתם עושים הכל כדי לספק ללקוח שלכם טיסות זולות ואנו עושים הכל עבורכם בכדי שאתם תוכלו לתת יותר עבור הלקוחות שלכם. לצערנו כמעט בכל יום נתקלים בתיירים, אנשי עסקים וישראלים או אזרחים מכל רחבי הגלובוס השוהים באופן בלתי חוקי בארה"ב ומוצאים מהיבשת לאחר פעולות בירור בלתי נעימות בעליל וכל זאת מאחר שהייתה חסרה "חתימה אחת קטנטנה".

אנו נותנים לכם את האפשרות, להעניק ולהציע ללקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלכם, אפשרות לקבל שירות איכותי ומקצועי נטול דאגות גם לכם וגם להם עם הידיעה כי השהייה שלהם הינה חוקית ומאושרת על ידי כל הגורמים באופן מהיר, מדויק וחוקי- ללא סרבול, טרטור או הפתעות בנמל התעופה.

לקוחות לעיתים שוכחים לשים דגש על פרמטר זה, אבל אתם סוכני נסיעות יקרים מבינים כי בטחון ושירות מהיר ויעיל במיוחד בתחום הניירת והאשרות שווי ערך לזהב.

תשובה על כל שאלה בעל שעות היממה – מענה אנושי זמין עבורכם

חשיבות זמינות השירות בכל שעה משעות היום בין אם אתם /הלקוחות שלכם נמצאים בארץ או כבר שוהים בארה"ב, לא תסולא בפז. אנחנו ב TOPVISA התחייבנו בפני עצמנו ובפני הלקוחות שלנו להיות זמינים למתן מענה מיידי בכל שאלה, בקשה, בירור או אי הבנה קטנה כגדולה. השקט הנפשי שלכם הוא המטרה שלנו.

רוצים להוריד מעל כתפיכם את עבודת הניירת והביורוקרטיה הטורדנית? מעוניינים לקבל אשרות שהייה חוקיות ומוסדרות עבורכם ו/או עבור הלקוחות שלכם כבר בימים הקרובים? צרו קשר עוד היום או הגישו בקשה פה באתר האינטרנט שלנו און ליין! 

כיצד לעשות כסף בחו"ל

אנשים רבים חוששים שלא יצליחו להתפרנס מחוץ לגבולות הארץ. אבל, אם אתם בעלי תושייה וגמישים, יש דרכים רבות לעשות כסף בחו"ל ולממן את החיים שלכם בארץ אחרת.

עבודה חוקית בחו"ל

לפני שאתם עולים על המטוס ויוצאים לחו"ל בעקבות מודעה כלשהי שראיתם בעיתון או פוסט באינטרנט, בדקו את חוקיות העסק עצמו. אם תתפסו על ידי משטרת ההגירה (למשל בארה"ב או ביפן), אתם עלולים להיעצר ולהיכנס לרשימה השחורה של מגורשים ושל מסורבי ויזה עתידית. לכן בידקו היטב.

צעיר או צעירה אחרי שירות צבאי שמבקשים לאסוף כסף לטיול הגדול, או סטודנטים בחו"ל שנמצאים בחופשת סמסטר – מבקשים עבודה זמנית שתכניס להם כסף רב במהירות.

האמת ניתנת להיאמר שעם קצת מזל, יש בחו"ל עבודות שנמשכות כ-3 חודשים ויכולות להכניס כסף רב, הרבה מעבר למה שניתן להרוויח בארץ בתקופה זהה. בנוסף, לא צריך להרבות במילים לגבי החוויה התרבותית המיוחדת של חיים בארץ זרה. תנאי העבודה אמנם קשים לפעמים והמרחק מהבית מקשה, אבל סכומי הכסף שניתן להרוויח כנראה מחפים על כל קושי.

נושאי דרכון ישראלי מתקשים למצוא עבודה ברחבי העולם המערבי ולנישה זו נכנסו מספר יזמים זריזים שמציעים לישראלים הצעירים עבודה זמנית בחו"ל.

סוגי עבודות שישראלים צעירים יכולים לעסוק בהם בחו"ל:

עגלות מכירות בקניונים

צעירים ישראליים רבים עוסקים בחו"ל במכירות. זוהי עבודה זמנית שמבטיחה הכנסה טובה. העגלות הן למעשה דוכני מכירה שממוקמים במרכזי קניות גדולים בערים המרכזיות במדינות המערביות, החל מארה"ב וכלה במרבית מדינות אירופה, כולל ברית המועצות לשעבר.

מאחר שפרנסתם של המוכרים נגזרת ביחס ישיר ליכולת המכירה שלהם, מטרת ה"עגלונים" היא למכור כמה שיותר. המוצרים הנמכרים ביותר הם מוצרי קוסמטיקה (בדרך כלל מוצרי ים המלח), תכשירי איפור ואקססוריז שונים.

מכירת תמונות

גם שטח זה פופולארי מאד בקרב צעירים ישראלים שמוצאים בו פרנסה נכבדה. מכירתם של ציורי שמן אלה שונה משיטת המכירה בקניונים. על המוכרים לכתת רגליים מדלת לדלת ולנסות למכור כמה שיותר ציורים. גם כאן ההכנסה מחושבת כאחוז מהמכירות.

העברת בתים

ישראלים צעירים אחרי השחרור מצה"ל מצליחים למצוא בקלות יחסית עבודה בתחום זה. העבודה קשה פיזית והמאמץ הוא רב, אבל ההכנסה טובה מאד.

אבטחה

סוכנויות של מדינת ישראל בחו"ל (כמו שגרירויות והסוכנות היהודית), כמו גם מועדוני לילה או סלבריטאים, מעדיפים לשכור את שרותיהם של יוצאי יחידות קרביות. המשוחררים הישראלים נחשבים לאנשי האבטחה המבוקשים ביותר מעבר לים.

מחנות קיץ

ישראלים צעירים מתגייסים להדריך במחנות קיץ בחו"ל, בעיקר במחנות המיועדים לקהילה היהודית ומאורגנים על ידי הסוכנות או על ידי קהילות יהודיות מקומיות. 

  •